• Kandace Springs
  10 koncertów czeka na miłośników muzyki świata podczas 9. edycji Siesta Festival w dniach 25-28 kwietnia w Gdańsku. Z siedmiorga wykonawców troje pierwszy raz wystąpi w Polsce.
 • Marcin Kydryński
  "Jestem utopistą i bardzo podoba mi się wizja wieloplemiennego świata, całkowicie tolerancyjnego. Nie lubię myślenia w kategoriach 'własnego kraju', granic, podziałów. Ja jestem z tych, którzy uważają, że na widok powiewającego sztandaru człowiek powinien odczuwać głównie wiatr. Przemawia do mnie podejście szersze, perspektywa rodziny człowieczej. Jeśli więc flaga, to już Unii Europejskiej jako symbol pojednania" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Marcin Kydryński. Z dziennikarzem, fotografem i podróżnikiem rozmawiamy przy okazji premiery jego najnowszej książki "Biel. Notatki z Afryki".
 • Marcin Kydryński
  Podczas jednej z wypraw do Afryki Marcin Kydryński był bliski śmierci. Od tego czasu nie wyjeżdża samotnie – zawsze ma u boku kogoś, kto pomoże mu w krytycznej sytuacji. Nadal uważa jednak, że fotografią należy się zajmować wyłącznie w pojedynkę. Dziennikarz twierdzi, że Afryka fascynowała go od najmłodszych lat i nie wyobraża sobie, że mógłby więcej tam nie pojechać.
 • Halina Kunicka z mężem, Lucjanem Kydryńskim
  "Świat nie jest taki zły", czyli wywiad-rzeka z Haliną Kunicką to ciepła i dojrzała rozmowa z niezwykłą kobietą, która muzykę kocha równie mocno, jak mężczyzn swojego życia. Ale zawiodą się ci, którzy oczekują barwnych anegdot z życia towarzyskiego PRL-u. Obrazków minionej epoki tu niewiele.
 • Piosenka Melody Gardot (na zdjęciu) znalazła się na albumie "Siesta 8 – Muzyka świata i stare radio – prezentuje Marcin Kydryński"
  Składanka "Siesta 8 – Muzyka świata i stare radio" drugi tydzień z rzędu okupuje szczyt zestawienia OLiS-u. Na pierwszej płycie dwuczęściowego zestawu znalazły się utwory ulubionych wykonawców autora, jak Ana Moura czy Melody Gardot. Drugi krążek to klasyki jazzowe w wykonaniu m.in. Bena Webstera, Stana Getza, Benny'egO Cartera, Dextera Gordona czy Johna Coltrane'a. Jedyną nowością zestawienia jest płyta "Paradise Valley" Johna Mayera na 18. miejscu.
 • Marcin Kydryński znany jest ze swojego zamiłowania do podróży. W jednym z ostatnich wywiadów dziennikarz zdradził, jak swoją pasję godzi z małżeństwem i życiem rodzinnym.
 • Dziś oboje są w związkach małżeńskich i mają po dwoje dzieci. W przeszłości ponoć łączył ich płomienny romans. Jak twierdzi jeden z tabloidów, Marcin Kydryński złamał kiedyś serce Magdzie Mielcarz.
 • Anna Maria Jopek
  Występowała ze Stingiem, śpiewała z Bobby'm McFerrinem, koncertowała z Chrisem Botti, nagrywała z Patem Methenym. A teraz jednego dnia wydała aż trzy, różne płyty. I też w znakomitym towarzystwie. W pracy nad "Polanną" udział wzięli kubański mistrz fortepianu, Gonzalo Rubalcaba, wielka dama polskiego folku Maria Pomianowska i Stanisław Soyka. Album "Haiku" został nagrany wspólnie z najwybitniejszym japońskim artystą jazzowym, pianistą Makoto Ozone, a na "Sobremesa" gośćmi są: "książę fado" Camane, charyzmatyczni muzycy z Wysp Zielonego Przylądka – Sara Tavares i Tito Paris, portugalski pieśniarz Paulo de Carvalho, angolański multiinstrumentalista Yami oraz brazylijski kompozytor i wokalista Ivan Lins. Oto Anna Maria Jopek i jej muzyczni przyjaciele na zdjęciach męża artystki, Marcina Kydryńskiego.
 • Joanna Brodzik i Paweł Wilczak
  Joanna Brodzik i Paweł Wilczak są najsympatyczniejsi. Taką opinie na temat serialowej pary "Kasia i Tomek" wyraziło 61 proc. pytanych, wynika z najnowszego raportu ARC Rynek i Opinia Celebrity Monitor.