• Marek Tejchman
  Odcięcie się od dotychczasowych twarzy PO samorządowej przez kierownictwo tej partii jest dobrym przykładem tego, jak bezwzględna jest polityka, także na szczeblu lokalnym. Delegitymizacja dorobku Pawła Adamowicza w Gdańsku czy Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, biorąc pod uwagę długość i znaczenie ich rządów (w przypadku Adamowicza 5 kadencji, w przypadku Gronkiewicz-Waltz 3 kadencje), zdaje się Platformerskim być albo nie być.
 • Gazety
  Prawdziwym patriotyzmem dziennikarza jest pokazywanie rzeczywistości, a nie rozważania, komu jej obraz może zaszkodzić. Andrzej Gajcy, Andrzej Stankiewicz i inni dziennikarze Onetu wykazali się takim właśnie patriotyzmem, zarówno publikując kompromitujące Mateusza Kijowskiego faktury, jak i informując o notatce MSZ o polsko-amerykańskim kryzysie. W obliczu ataków i zarzutów o fake news chcę wyrazić solidarność z nimi – pisze Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego.
 • Marek Tejchman
  Silne, scentralizowane, hierarchicznie zorganizowane, sprawne państwo. Tylko ono w niespokojnych czasach, w jakich znalazł się świat, da nam bezpieczeństwo. Ochroni nas przed bandytami, ulicznymi pijaczkami, terrorystami i chuliganami. Ochroni nasze dzieci przed pedofilami i porywaczami, a nasze komputery przed hakerami. Pytanie tylko, kto ochroni nas przed nim samym?
 • Marek Tejchman
  No dobra, nie pokochałem. Trochę w tym tytule prowokacji. Ale skłoniło mnie do niej kilka publicznych dyskusji, w których uczestniczyłem. Kiedy zdarzało mi się pozytywnie ocenić jakieś działanie rządu, słyszałem od innych rozmówców, że oto stałem się rycerzem Dobrej Zmiany. Z ich ust nie padały żadne poważne kontrargumenty. Zamiast tego osłupiałe spojrzenia, z których mogłem wyczytać – no co ty, bronisz Kaczora?
 • Powstanie Warszawskie 1944
  Nie ma szans na to, żebyśmy pogodzili tyle różnych wrażliwości. Jesteśmy różni, inni, na dodatek coraz bardziej skłóceni. Ale może na ten jeden moment odpuśćmy sobie. Darujmy. Zaakceptujmy to, że inni pamiętają inaczej. Nawet jeżeli nam się nie podoba ich sposób pamięci, to ugryźmy się w język. Nie komentujmy, nie atakujmy się.
 • Marek Tejchman
  Kupuj, kiedy leje się krew. Giełdowe przysłowia w obecnej sytuacji można by mnożyć. Nawet zdechły kot odbije się, kiedy zrzuci się go z odpowiedniej wysokości. Wierzących w to, że mamy do czynienia tylko z korektą, na pewno nie brakuje. Miejmy nadzieję, że mają rację. Bo jeżeli nie, to jesteśmy naprawdę w złym miejscu. I to nie tylko na rynku.
 • Marek Tejchman
  Rząd szykuje pomoc dla kredytobiorców. Zdaniem zastępcy redaktor naczelnej DGP, Marka Tejchmana, to jednak tylko zestaw łat wspierających tych, którzy najgłośniej krzyczą. Uważa on bowiem, że w kampanii wyborczej może powstać jedynie proteza, a nie sensowny program pomocy tym, którzy wpadli w tarapaty finansowe.
 • Marek Tejchman
  Od wielu lat z uporem godnym lepszej sprawy staramy się wykorzystać prawo podatkowe do prowadzenia polityki społecznej, wspierania inwestycji, ograniczania szarej strefy i stymulowania motoryzacji, dbania o zdrowie, dystrybucji dochodów i wielu innych rzeczy - pisze Marek Tejchman.
 • Marek Tejchman
  Nie zgadzam się z profesorem Markiem Belką. I to nie pierwszy raz. Odtwarzając jego wystąpienie skierowane do bankowców, wiele razy miałem ochotę przerwać i powiedzieć: – Ale jak to, Panie Profesorze? Nie, nie, nie, jest inaczej, niż Pan mówi.