• Margaret Thatcher
  Opublikowana w piątek wewnętrzna korespondencja brytyjskiego rządu z lat 1988-89 ujawniła skalę osobistego zaangażowania premier Margaret Thatcher w pomoc dla skupionej wokół Solidarności opozycji i wspieranie przemian demokratycznych w Polsce.
 • Katyń
  Brytyjczycy w czasie II wojny wiedzieli, kto dokonał zbrodni katyńskiej, ale prawdę zataili. Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało 62 brytyjskie dokumenty z lat 1942-1980 dotyczące tej zbrodni. Wynika z nich, że zarówno Winston Churchill, jak i jego następcy w imię poprawnych stosunków ze Związkiem Radzieckim, nie chcieli ujawnić tragicznej dla Polaków prawdy.
 • House of Cards
  Jaki wypływ na powstanie książki "House of Cards" miała brytyjska Żelazna Dama, Margaret Thatcher? Skąd pomysł na imię i nazwisko głównego bohatera? W dziennik.pl zdradzamy kilka tajemnic o powstaniu literackiego pierwowzoru głośnego serialu.
 • Ewa Kopacz wygłasza oświadczenie w sprawie sytuacji górnictwa
  Ewa Kopacz jak Margaret Thatcher? Po podpisaniu porozumienia ze strajkującymi górnikami na twitterze zawrzało: - nie Thatcher, a "Kopaczer". Publicyści nie zostawili suchej nitki na porozumieniu rządu z górniczymi związkowcami.
 • Węgiel
  Wielka Brytania jest dowodem na to, że można zrezygnować z własnego wydobycia węgla. Ale – w odróżnieniu od Polski – ma ona własne złoża ropy naftowej i gazu ziemnego, elektrownie jądrowe i rozwija odnawialne źródła energii. A wbrew obiegowej opinii, to nie Margaret Thatcher zniszczyła brytyjskie górnictwo. Jego dewastacja zaczęła się znacznie wcześniej.
 • Rosnące słupki z monet
  TINA bardzo mocno się u nas zakorzeniła. I wciąż dusi jakiekolwiek myślenie o gospodarce inne niż to, które zakłada wiarę w neoliberalizm. Bo przecież nie ma alternatywny.
 • Fryzury, które zmieniły świat
  Włosy są symbolem piękna, seksu i władzy. Odmładzają, przyciągają uwagę. Oryginalne i odważne fryzury pomagają w karierze, tworzą legendę i zapewniają sławę. Wszystkie słynne kobiety: aktorki, celebrytki czy głowy państw znają moc fryzjerskich metamorfoz. Marylin Monroe, Margaret Thatcher, Demi Moore czy Maria Peszek to kobiety, które z fryzur zrobiły swój znak rozpoznawczy. Umiejętnie wykorzystują włosy, by kreować siebie, demonstrować osobowość, siłę i seksapil. Zmienioną fryzurą oznajmiają światu, że pożegnały jakiś etap życia i rozpoczynają nowy.
 • Kancelaria brytyjskiego premiera ujawniła, że pogrzeb Margaret Thatcher kosztował skarb państwa ponad 3 i pół miliona funtów. Jest to znacznie niższa suma, niż sugerowała prasa przed pogrzebem.
 • Janusz Korwin-Mikke dba o swój wizerunek. Lider Nowej Prawicy przy okazji środowego pogrzebu Margaret Thatcher pochwalił się medialnym zainteresowaniem jego osobą.
 • Ponad 2 tysiące gości w katedrze świętego Pawła i tysiące osób na ulicach Londynu pożegnały Margaret Thatcher. W brytyjskiej stolicy dobiegły końca uroczystości pogrzebowe byłej premier, która zmarła w ubiegłym tygodniu.