• Mieszkanie Mariusza Szczygła
  "Całe życie marzyłem, żeby zarobić na mieszkanie" - zdradził w "Dzień Dobry TVN" Mariusz Szczygieł. Z czego jest wykonane lustro w przedpokoju, które pisarz przywiózł pociągiem do Warszawy z Berlina? Jakie dzieła sztuki ma w swojej kolekcji? Dlaczego kuchnia Szczygła jest czarna?
 • Wady czeskiego dokumentu nie obciążają konta Mariusza Szczygła
  Oglądanie "Gottlandu" przypomina ponowną wycieczkę w ulubione miejsce odbytą w towarzystwie niezbyt rozgarniętego przewodnika. Porażka czeskich twórców próbujących zaadaptować na potrzeby kina bestsellerową książkę Mariusza Szczygła boli, ale trudno traktować ją w kategoriach zaskoczenia. Grupa nowicjuszy o nieukształtowanej jeszcze twórczej osobowości najzwyczajniej w świecie nie sprostała tekstom wybornego stylisty.
 • Mariusz Szczygieł
  Kryterium doboru nie stanowiła światopoglądowa opcja autora, lecz osobowość reporterska, jakość konkretnego tekstu i jego znaczenie. Reportaże w różnych okresach bywały skażone ideologią. Dlaczego nie miałem tego pokazać? - mówi Mariusz Szczygieł, znakomity dziennikarz i reporter, autor monumentalnej antologii reportażu "100/XX".
 • Mariusz Szczygieł
  Dziennikarzem Roku 2013 został Mariusz Szczygieł. Laur przyznano za "najbardziej dyskutowany artykuł roku, pokazujący moc jednego prasowego tekstu". Chodzi o reportaż zatytułowany "Śliczny i posłuszny". Została w nim opisana historia nauczycielki, która zakatowała sześcioletniego chłopca. Kobieta odsiedziała wyrok, została ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej, jej sprawa uległa zatarciu. 
 • Dzięki zatarciu wyroku chcemy przecież uniknąć efektu trwałej stygmatyzacji kogoś, kto popełnił przestępstwo – po to, by nie zaszczuwano go przez całe życie mimo odbycia wymierzonej kary - pisze w "DGP" Jerzy Stępień, prawnik, konstytucjonalista, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.
 • Nauczycielka z warszawskiego gimnazjum, która w przeszłości zakatowała swojego 6-letniego wychowanka wojskowym pasem, zrezygnowała z pracy - podaje TVN24. To pokłosie reportażu Mariusza Szczygła w "Dużym Formacie", który opisał zbrodnię sprzed lat.
 • Mariusz Szczygieł w najnowszym "Dużym Formacie" opisuje szokującą historię Ewy T., dzieciobójczyni, która zakatowała swojego 6-letniego wychowanka wojskowym pasem. Po wyjściu z więzienia i zatarciu wyroku wróciła do zawodu. Dziś jest nie tylko nauczycielką w warszawskim gimnazjum, ale ekspertem MEN. Dziennik.pl publikuje rozmowę z dyrektorką szkoły, w której pracuje bohaterka szokującego materiału.
 • "Laska nebeska" to najnowsza książka Mariusza Szczygła, której głównym tematem jest czeska kultura. "Doszedłem do wniosku, że Czechów wymyślono by poprawiali Polakom nastrój" - powiedział w rozmowie z PAP Life autor i zapowiedział, że już pracuje nad kolejną książką poświęconą naszym sąsiadom.
 • Mariusz Szczygieł znów odwiedza "Gottland"
  Znakomita książka Mariusza Szczygła „Zrób sobie raj” jest historią o magicznym przyciąganiu się przeciwieństw.