• Marek Kuchciński
  Suweren dał bardzo mocny mandat Markowi Kuchcińskiemu do tego, by zasiadał w polskim Sejmie - podkreślił we wtorek szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Jednocześnie podkreślił, że "Senat może stać się początkiem łagodzenia sporu".
 • Elżbieta Witek
  Żadnego latania samolotem do własnego okręgu wyborczego, likwidacja sejmowych płotków, częstsze kontakty z dziennikarzami - nowa marszałek Elżbieta Witek, choć do końca tej kadencji poprowadzi zaledwie jedno pełne posiedzenie Sejmu, zamierza wprowadzić nowe porządki w izbie niższej. Także takie, które siłą rzeczy, zdystansują ją od stylu marszałkowania przyjętego przez Marka Kuchcińskiego.
 • Beata Szydło z Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim
  Posłowie PO-KO zażądali od marszałek Sejmu Elżbiety Witek, aby "odmroziła" projekty ustaw ich autorstwa; chodzi o projekt ustawy nakazującej członkom rządu zwrot przyznanych nagród do budżetu państwa i projekt ustawy "Czyste ręce" nakazujący ujawnianie majątku najważniejszych osób w państwie.
 • Marek Sawicki
  "Poziom rozpasania tej ekipy, sposób wykorzystywania wszystkich stanowisk w państwie jest niewyobrażalny. Od 1989 roku nikt nie robił tego w tak ostentacyjny sposób na tak dużą skalę. A przecież ciągle wiemy tylko o wierzchołku góry lodowej" - mówi polityk PSL Marek Sawicki w rozmowie z dziennik.pl. 
 • Stanisław Piotrowicz
  To był wypadek losowy, stan wyższej konieczności - powiedział PAP poseł PiS Stanisław Piotrowicz odnosząc się do doniesień, że wraz z żoną korzystał z lotu samolotem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. Tłumaczył, że przewoził w ten sposób specjalnie wyprodukowany dla małżonki lek, który musiał być przewożony w stanie głębokiego zamrożenia. Zadeklarował, że jeśli będzie dyspozycja komu i ile, to zapłaci za ten lot. Zdaniem dr Pawła Grzesiowskiego "niewiele leków wydawanych pacjentom w postaci niegotowej do użycia". Teraz poseł PiS pokazał opis przesyłki, który informuje, co to za preparat.
 • Elżbieta Witek
  Różnimy się światopoglądowo, mamy różne programy, ale spierajmy się na racje, nie używajmy inwektyw, nie obrażajmy ludzi; możemy krytykować zachowanie, ale nigdy człowieka - mówiła Elżbieta Witek (PiS) tuż po wybraniu jej przez Sejm na funkcję marszałka izby.
 • Sejm
  Kandydat na nowego marszałka Sejmu może być dla niektórych zaskoczeniem, ale będzie to dobry kandydat. Jestem przekonany, że będzie bardzo dobrym marszałkiem - powiedział w piątek szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Tymczasem, jak wynika z nieoficjalnych informacji RMF, nowym marszałkiem będzie jeden z ministrów.
 • Marek Kuchciński
  Dobrze, że w końcu nawet sam marszałek zrozumiał, że ta nieprawdopodobna ilość kłamstw i manipulacji jest nie do obronienia i należy ustąpić z pełnionej funkcji. To polityk skompromitowany – mówi poseł PO Robert Kropiwnicki w rozmowie z dziennik.pl.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska
  Klub PO-KO zgłosi kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na nowego marszałka Sejmu - poinformował w czwartek PAP szef tego klubu Sławomir Neumann. W piątek rezygnację z funkcji marszałka Sejmu ma złożyć Marek Kuchciński; tego dnia Sejm ma też wybrać jego następcę.
 • Ryszard Czarnecki
  "Ta decyzja będzie z pewnością dobrze odebrana przez Polaków, a to na ich opinii nam zależy. Niewątpliwie zobaczą, że Jarosław Kaczyński jak i Prawo i Sprawiedliwość, mają bardzo wysokie standardy i wymagania wobec siebie samych. W przeciwieństwie do naszych poprzedników" - tak o dymisji marszałka Sejmu mówi europoseł PiS, Ryszard Czarnecki.