• USS Donald Cook
  Do Odessy, na południu Ukrainy, zawinął amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook. Jest to kolejna jednostka NATO na Morzu Czarnym po zaostrzeniu się rosyjsko-ukraińskiego konfliktu o żeglugę w Cieśninie Kerczeńskiej.
 • Petro Poroszenko
  Po apelu szefa MSZ Francji Jean-Yves'a Le Driana, który wezwał obie strony konfliktu rosyjsko-ukraińskiego do powściągliwości, francuscy komentatorzy mówią o "małej wojence" i zdają się przychylać do rosyjskiej tezy o prowokacji ukraińskiej.
 • Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak
  Prezydent udał się do Australii w celu podpisania listu intencyjnego na zakup dwóch australijskich fregat Adelaide. Miały być sukcesem BBN i szefa MON. Czy jednak Andrzej Duda wróci z niczym?
 • Zatrudnienie
  Kierowana przez Konrada Konefała spółka z grupy PGZ zagospodarowuje majątek przejęty od syndyka i kontynuuje prace upadłej poprzedniczki. Szykuje się też do połączenia z Nautą - informuje w poniedziałek "Puls Biznesu".
 • STYLIZACJE z elegancką marynarką
  Dobrze skrojona marynarka to uniwersalne uzupełnienie garderoby. W zależności od koloru czy materiału, z którego jest wykonana rewelacyjnie spisze się w stylizacji do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy też do wyrafinowanej wieczorowej kreacji. Bez względu na rodzaj, marynarka dodaje stylu i klasy nawet bardzo casualowym zestawieniom. Podkreśla talię i elegancję każdej kobiety. Prezentujemy 5 gustownych looków z wykorzystaniem 5 marynarek w różnych odsłonach.
 • Okręt podwodny ARA San Juan
  Rząd Argentyny podejrzewa, że winę za katastrofę okrętu podwodnego ARA San Juan ponoszą dwie niemieckie firmy, które w 2011 roku przeprowadziły konserwację tej zaginionej od połowy listopada jednostki. O zarzutach informuje w niedzielę "Sueddeutsche Zeitung".
 • Ori Sasson
  Brązowy medalista olimpijski, izraelski judoka Ori Sasson przekazał marynarkę z igrzysk w Rio de Janeiro na aukcję charytatywną. Kupiono ją za 100 tys. dol. - podała izraelska agencja prasowa.
 • MARYNARKA WOJENNA RP NA ĆWICZENIACH
  "Bo nie zna życia, kto nie służył w Marynarce" - głosi popularna pieśń wilków morskich. Na pewno nie zna życia także ten, kto nie przeżył strzelania z okrętowych dział. Marynarka Wojenna RP na swoim profilu na Facebooku publikuje fotografie pokazujące między innymi przebieg ćwiczeń polskich marynarzy. W tych akurat uczestniczył generał Mirosław Różański, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, obserwujący manewry z pokładu okrętu podwodnego ORP Bielik.
 • OKRĘTY PRZEDWOJENNEJ MARYNARKI WOJENNEJ
  W połowie września 1939 roku wyniszczona przez Kriegsmarine Marynarka Wojenna zaprzestała obrony polskiego morza, ale marynarze nie zamierzali się poddawać. "Wciąż walczy Hel!" - takie hasło podawane z ust do ust dodawało otuchy polskim żołnierzom. Okręty wojenne, którym udało się przetrwać konfrontację z niemiecką flotą, próbowały wyrwać się z Bałtyku. Wśród nich były również jednostki podwodne - ORP "Orzeł", ORP "Sęp", ORP "Wilk" oraz dwie inne okręty tego typu, "Żbik" i "Ryś".
 • Vistula
  Elegancja, szyk, ale też relaks i beztroska panująca w narciarskich kurortach to motyw przewodni najnowszej sesji Vistuli. Kampania na sezon jesień-zima 2015/2016 przenosi nas w serce Alp. Ich kosmopolityczna atmosfera, charakterystyczne dla górskich miasteczek przenikanie się elitarności i bezpretensjonalnego luzu oraz widowiskowa sceneria, stanowią tło dla kolekcji marki oraz limitowanej linii Vistula Après-ski. Typowy dla entuzjastów alpejskiego narciarstwa styl, łączący klasykę z casualową wygodą i przywiązanie do najwyższej jakości odzwierciedlają zaś główne zalety oferty Vistuli na obecny sezon.