• Opel Insignia Grand Sport
  "Nowy rekord miesięczny obecnego wieku" - tak analitycy Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego określają sprzedaż aut nad Wisłą. Zobacz, które modele samochodów są teraz najpopularniejsze nad Wisłą. 
 • Jerzy Eisler  Fot. D. Golik
  W każdym państwie antysemici byli, są i pewnie będą. W Polsce też byli na marginesie życia publicznego, to był folklor, którego nikt nie traktował poważnie. Ale w Marcu nagle trafiło to na pierwsze strony gazet, a "Dziennik Telewizyjny" rozpoczynał się informacją, jak naprawdę nazywa się minister X czy Y - w rozmowie z DGP mówi Jerzy Eisler, historyk, profesor nauk humanistycznych i nauczyciel akademicki.
 • Prezes piłkarskiej Ekstraklasy Dariusz Marzec podczas prezentacji raportu
  Cracovia znalazła się na czele rankingu finansowego przygotowanego przez firmę doradczą EY. Łączne przychody grających w ekstraklasie klubów piłkarskich w sezonie 2016/17 osiągnęły rekordową kwotę 706,6 mln zł - o 38 procent więcej niż w roku 2015.
 • Michał Pazdan
  W co najmniej dwóch najbliższych sezonach piłkarskiej ekstraklasy ma obowiązywać system 37 kolejek bez podziału punktów. W środę w siedzibie spółki prowadzącej rozgrywki doszło do spotkania z akcjonariuszami - klubami oraz PZPN.
 • Piotr Liroy-Marzec
  Oficjalnie w szeregach panuje spokój. Dziennikarzom udało się jednak ustalić, że dwie partyjne frakcje toczą ze sobą zacięty bój. Po jednej stronie jest Paweł Kukiz, po drugiej – równie popularny Piotr Liroy-Marzec.
 • Konopie indyjskie
  Chcemy rozwiązać problem dostępu do preparatów z konopi - dopuścić do wytwarzania preparatów farmaceutycznych z produktów sprowadzanych z zagranicy, by lekarze mogli ordynować sporządzenie produktu recepturowego w aptece - powiedział w środę wiceminister Jarosław Pinkas.
 • Piotr Liroy-Marzec w Sejmie
  W stolicy działała "warszawska ośmiornica reprywatyzacyjna" - grupa polityków, urzędników, prawników - która czerpała zyski prowadząc działania sprzeczne z prawem - uważa poseł Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec. Jego zdaniem Hanna Gronkiewicz-Waltz jest "w samym środku tych powiązań".
 • Mieszkanie
  Przysłowie mówi, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli stać nas na mieszkanie, to dlaczego kupić zamiast niego domu i mieszkać w 100% u siebie? Zamiast np. 70-cio metrowego mieszkania położonego w mieście można mieć przecież większy dom położony pod miastem. Z takiego założenia wyszli „bohaterowie” marcowego rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl.
 • Świnka skarbonka i pieniądze
  To, co zadziało się na rynku kont i rachunków oszczędnościowych w marcu można nazwać śmiało „mocnym uderzeniem”. Dawno nie mieliśmy do czynienia z sytuacją, kiedy aż dwa banki oferują korzystne, promocyjne oprocentowania swoich kont oszczędnościowych.
 • Portfel i pieniądze
  Nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe. Można więc rozważyć założenie lokaty długoterminowej. W którym banku takie lokaty są najlepsze? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.