• "Wenus w futrze" oglądajcie więc z obowiązku, a potem zróbcie sobie powtórkę z "Gorzkich godów"
  Nawet Roman Polański nie da rady kręcić samych arcydzieł."Wenus w futrze" miała zadatki na hit, okazała się wypadkiem przy pracy.
 • Mathieu Amalric: Aktorzy to przede wszystkim kuglarze
  "Związek jest zawsze walką, pojedynkiem dwóch energii. Chyba że ktoś powoli wypala się w nudnej, mieszczańskiej stagnacji" – mówi Mathieu Amalric, znakomity francuski aktor, który gra w "Wenus w futrze" Romana Polańskiego.
 • "Wenus w futrze" potwierdza zniżkową formę Polańskiego
  Czy na pewno wszyscy oglądaliśmy ten sam film? Czytając kolejne entuzjastyczne recenzje z "Wenus w futrze" Romana Polańskiego, zastanawiam się, co ze mną jest nie tak, skoro pomimo najszczerszych chęci nie dostrzegam w filmie wspaniałości, o których rozpisują się koledzy.
 • "Wenus w futrze" walczy o Złotą Palmę
  "Uwiódł mnie humor tekstu, który jest znakomitym materiałem dla pary aktorów i satyrą na seksizm" – tak Roman Polański wyjaśnia, dlaczego swój nowy film zrealizował według sztuki Davida Ivesa. "Wenus w futrze" walczy w konkursie głównym festiwalu w Cannes o Złotą Palmę. Konkurencję ma bardzo mocną.
 • Roman Polański przedstawia "Wenus w futrze"
  Pod koniec ubiegłego roku ruszyły zdjęcia do nowego filmu Romana Polańskiego, "Venus In Fur".
 • "Kurczak ze śliwkami"
  Duet Vincent Paronnaud – Marjane Satrapi postanowił porzucić animację na rzecz filmu aktorskiego. Tak powstał "Kurczak ze śliwkami" – bajkowa opowieść o życiu artysty i jego umieraniu, bowiem wirtuoz skrzypiec Nasser-Ali, nie mogąc pogodzić się z utratą ukochanego instrumentu, postanawia umrzeć, kładzie się do łóżka i czeka. Zaczyna analizować swoje życie, przyszłość, przeszłość i tak poznajemy historię jego niespełnionej nieszczęśliwej miłości...