• Matlak: Mój kontrakt jest wciąż obowiązujący
  Odwołany przed niespełna dwoma tygodniami selekcjoner reprezentacji siatkarek Jerzy Matlak wciąż uważa, że w świetle prawa jego kontrakt jest nadal obowiązujący. Trener obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim i dlatego jego umowa nie mogła być rozwiązana.
 • Andrzej Niemczyk
  Brak atmosfery w kadrze i fatalna frekwencja na zgrupowaniu w Szczyrku, to - zdaniem byłego trenera reprezentacji siatkarek Andrzeja Niemczyka - główne powody odwołania Jerzego Matlaka z funkcji selekcjonera kadry.
 • Jerzy Matlak (w środku)
  Tego nikt się nie spodziewał. Jerzy Matlak został we wtorek odwołany z funkcji trenera reprezentacji Polski siatkarek - poinformował PZPS na swojej stronie internetowej. Decyzję podjął obradujący w Warszawie zarząd związku.
 • Trener Matlak powołał kadrę siatkarek
  Trener Jerzy Matlak ogłosił 20-osobowy skład kadry siatkarek na zgrupowanie, które rozpocznie się 24 czerwca w Szczyrku. Pierwszym sprawdzianem biało-czerwonych będzie turniej o Puchar Jelcyna, który rozegrany zostanie w lipcu w Jekaterynburgu. W kadrze zabrakło m.in. najlepszych siatkarek ostatnich lat - Małgorzaty Glinki-Mogentale oraz Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.
 • Jerzy Matlak nadal będzie trenował polskie siatkarki
  Jerzy Matlak pozostanie na stanowisku trenera siatkarskiej reprezentacji kobiet. Szkoleniowiec musi jednak osiągnąć dobre wyniki w nadchodzącym roku - w World Grand Prix i na mistrzostwach Europy Polki muszą znaleźć się w czołowej trójce. Tylko wtedy Matlak zachowa posadę.
 • "Złotka" wybrały macierzyństwo
  Szkoleniowiec reprezentacji siatkarek Jerzy Matlak jeszcze nie wysłał powołań do kadry, ale już wie, że czekają go kłopoty. Część zawodniczek chce wyleczyć kontuzje, inne planują urlopy macierzyńskie.
 • Jerzy Matlak: oceniono mnie pod względem merytorycznym
  Jerzy Matlak ze spokojem przyjął decyzję Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który w czwartek postanowił pozostawić go na stanowisku selekcjonera żeńskiej reprezentacji. Trener uważa, że dobrze się stało, iż oceniono go pod względem merytorycznym.
 • Siatkarki zmęczone. Jak będzie w Chinach?
  Nie jesteśmy potęgą i nie my będziemy rozdawali karty w decydującej rozgrywce. Jeśli dziewczyny, które powinny ciągnąć grę zespołu, nie będą tego robiły, może być trudno o zwycięstwa - mówi przed rozpoczęciem turnieju finałowego World Grand Prix w Ningbo trener reprezentacji Polski Jerzy Matlak.
 • Jest już kadra na World Grand Prix

  Trener reprezentacji Jerzy Matlak ogłosił nazwiska 14 siatkarek powołanych do kadry na turnieje World Grand Prix. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w Gdyni w dniach 6-8 sierpnia, gdzie Polki zmierzą się z reprezentacjami Niemiec, Dominikany i USA.