• Matura
  Maturzyści w środę rano przystąpią do pisemnego egzaminu z geografii. Po południu będzie egzamin z historii sztuki. Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.
 • matura 2019
  W piątek o godz. 9.00 maturzyści przystąpią do pierwszego pisemnego egzaminu. Kolejny - po południu o godz. 14.00. Oba nie są obowiązkowe. Przystępują do nich tylko ci, którzy zadeklarowali taką wolę.
 • Matura
  Początek meczu rozgrywanego między Gryfonami i Ślizgonami w "Harry'm Potterze", przypadkowo odnaleziony pierwszy numer komiksu o Avengersach, napad na fast food – takich m.in. tematów dotyczyły zadania, które mieli do rozwiązania maturzyści na wtorkowym egzaminie z języka angielskiego na poziomie podstawowym. W prawie wszystkich szkołach egzamin maturalny rozpoczął się o czasie i przebiegał bez zakłóceń. Jedynie w 17 placówkach egzamin rozpoczął się z opóźnieniem, w żadnej nie został przerwany - podała w środę Centralna Komisja Egzaminacyjna.
 • Matura 2019
  Matury 2019 już się rozpoczęły. A co w ogóle można wnieść na egzaminy? Listę rzeczy, które można zabrać ze sobą publikuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.
 • Matura
  Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 6 do 23 maja. Terminy egzaminów z poszczególnych przedmiotów wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Egzaminy ustne potrwają od 6 do 25 maja. Ich terminy każda szkoła ustala we własnym zakresie.