• Matura próbna w Szczecinie
  Nauczyciele z najlepszych szkół w Polsce oceniają dla dziennik.pl próbną maturę i snują prognozy dotyczące tej właściwej. Czego się spodziewać? Czego obawiać? Na jakie trudności natrafiali uczniowie?
 • Kanclerz Niemiec, prezydent USA, przewodniczący Komisji Europejskiej, Sekretarz ONZ - nazwy funkcji oraz zdjęcia. Rozpoznasz? Oto arkusze maturalne z egzaminu z wiedzy o społeczeństwie na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
 • Matura z WOS - odpowiedzi do zadań z poziomu rozszerzonego
  Ten egzamin dla wielu maturzystów jest przepustką na wymarzone studia humanistyczne. Zobacz, jaki był poziom rozszerzonej matury z wiedzy o społeczeństwie. Oto arkusz rozwiązany przez Roberta Radka z Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.
 • Matura z WOS - rozwiązania do zadań z poziomu podstawowego
  Fatalne nastroje panowały wśród maturzystów po egzaminie z wiedzy o społeczeństwie. Zwłaszcza wśród tych, którzy zdawali egzamin na poziomie podstawowym. Wielu nie spodziewało się tak trudnych zadań. Oto odpowiedzi do poziomu podstawowego, przygotowane przez Roberta Radka z Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. Zobacz koniecznie!
 • Matura już za kilka dni...
  11 maja w piątek - wiedza o społeczeństwie, a 14 maja w poniedziałek - historia. Humanisto, jeśli zdajesz maturę z tych przedmiotów, koniecznie zobacz filmową powtórkę last minute, przygotowaną przez trenerki serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Warsztaty maturalne Maturowa
  Skondensowana wiedza, czysta esencja, a do tego najczęstsze maturalne pułapki i podpowiedzi, jak pisać wypracowanie. Dla wszystkich, którzy potrzebują zastrzyku mądrości przed maturą z wiedzy o społeczeństwie. Maturowo zaprasza na warsztaty last minute!
 • Ta wiedza przyda się każdemu - nie tylko maturzystom zdającym egzamin z WOS. Jakie prawa przysługują jednostce? Jak walczyć o ich przestrzeganie? Maturalną powtórkę przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Maturalna powtórka z WOS
  Kodeks cywilny to prawo materialne, formalne czy procesowe? Sytuacja, kiedy sąsiad nie oddał pożyczonych pieniędzy, podlega pod którą z licznych gałęzi prawa? Nie wiesz? Lepiej powtórz sobie WOS przed maturą. Materiały przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Norma wyższa a norma niższa. Norma późniejsza a norma wcześniejsza. Prawo prawu nierówne - jak stwierdzić, która norma jest ważniejsza, który akt prawny ma pierwszeństwo? Oto przedmaturalna powtórka dla zmagających się z WOS-em.
 • Maturalna powtórka z WOS
  Podatki płacimy wszyscy - niezależnie od tego, czy pracujemy czy nie. VAT, CIT, PIT, akcyza - wszyscy je płacimy, ale czy na pewno wiemy, na czym polegają? Powtórz sobie wiedzę o podatkach przed maturą z WOS. Powtórkę przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.