• Theresa May
  Kandydaci do objęcia stanowiska lidera Partii Konserwatywnej i premiera W. Brytanii obiecali w sobotę, że doprowadzą do wyjścia kraju z UE, ostrzegając przed potencjalnie "katastrofalnymi" dla ugrupowania skutkami niezrealizowania tej decyzji z 2016 roku.
 • Boris Johnson i Jeremy Hunt
  Były minister spraw zagranicznych Boris Johnson i obecny szef dyplomacji Jeremy Hunt powalczą o głosy ok. 160 tys. członków Partii Konserwatywnej w wyborach następcy ustępującej premier Theresy May. Zwycięzca obejmie stery ugrupowania i stanie na czele rządu.
 • Wielka Brytania
  Dziesięciu brytyjskich polityków zgłosiło swoje kandydatury do zastąpienia premier Theresy May na stanowisku liderki Partii Konserwatywnej - poinformowała w poniedziałek Cheryl Gillan, p.o. przewodniczącej komitetu 1922 zrzeszającego torysów w Izbie Gmin.
 • Donald Trump
  Amerykański prezydent Donald Trump pośrednio poparł w poniedziałek kandydatury byłego brytyjskiego szefa MSZ Borisa Johnsona i obecnego szefa brytyjskiej dyplomacji Jeremy'ego Hunta na stanowisko szefa rządu w Londynie. Jego zdaniem obaj "zrobiliby bardzo dobrą robotę".
 • Donald Trump
  Prezydent USA Donald Trump skrytykował w wywiadzie dla dziennika "The Sun" brytyjską premier Theresę May za to, że "pozwoliła UE trzymać wszystkie karty" w negocjacjach dotyczących brexitu i poparł kandydaturę byłego szefa MSZ Borisa Johnsona na jej następcę.
 • brexit
  "Prezydent Francji Emmanuel Macron jest gotowy do współpracy z nowym brytyjskim premierem we wszystkich europejskich i dwustronnych kwestiach, ale chce od Londynu klarownego stanowiska w sprawie brexitu" - przekazał w piątek przedstawiciel Pałacu Elizejskiego. Również niemiecka kanclerz oczekuje teraz "uporządkowania brexitu".
 • Theresa May
  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May wezwała w niedzielę lidera opozycyjnej Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna do "posłuchania, co wyborcy powiedzieli nam w wyborach samorządowych, odłożenia na bok różnic i osiągnięcia porozumienia" w sprawie brexitu.
 • Theresa May
  27 krajów UE i Wielka Brytania zgodziły się na unijnym szczycie w Brukseli na przedłużenie brexitu do 31 października br.. Odroczenie ma być elastyczne, co oznacza, że Zjednoczone Królestwo będzie mogło opuścić UE przed tą datą.
 • Donald Tusk Theresa May i Angela Merkel
  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May na spotkaniu z liderami unijnej "27" zwróciła się do nich o dłuższe odroczenie brexitu z opcją wcześniejszego wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE - poinformowały PAP unijne źródła dyplomatyczne.
 • Theresa May
  Zaproponowana przez grupę posłów ustawa zmuszająca premier Theresę May do opóźnienia wyjścia kraju z UE, aby uniknąć bezumownego opuszczenia Wspólnoty w dniu 12 kwietnia, została przyjęta przez obie izby brytyjskiego parlamentu i weszła w życie.