• Otwarcie restauracji McDonald's w Warszawie
  Wtedy to było megawydarzenie. Eleganccy panowie, eleganckie panie... wszyscy przyszli na róg Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, by poczuć powiew Zachodu. 17 czerwca 1992 otwarto w Warszawie pierwszą w naszym kraju restaurację McDonald's. Dziś ta najstarsza placówka kończy działalność. Lokal zostanie rozebrany (podobnie jak zamknięty w sierpniu Sezam), a w jego miejscu postanie nowoczesny biurowiec.
 • Zamknięty bar McDonald's
  Kreml wypowiedział wojnę amerykańskim koncernom. Na pierwszy ogień poszły bary McDonald's. W Moskwie zamknięto cztery takie placówki, ze względu na "złą jakość żywności". Do tego rosyjska służba sanitarna ma skontrolować wszystkie restauracje w Rosji.
 • Telefoniczna informacja o tym, że w którejś z restauracji sieci McDonald's podłożona została bomba, skłoniła zarządców części lokali do ewakuowania klientów i pracowników. Materiałów wybuchowych jednak nigdzie nie znaleziono. Teraz policja szuka odpowiedzialnego za fałszywy alarm.
 • Co najmniej tysiąc nowych pracowników do końca roku planuje zatrudnić McDonald's Polska. Nowe miejsca pracy związane są przede wszystkim z dynamicznym rozwojem tej sieci restauracji w całym kraju, czego – mimo ogólnie panującego spowolnienia gospodarczego – firma nie zamierza zaprzestać. Jak podkreślają przedstawiciele McDonald’s Polska, na brak zainteresowania ze strony kandydatów do pracy nie mogą narzekać.
 • Restauracje McDonald's powstaną na Syberii
  To prawdziwa rewolucja! Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi McDonalds zamierza w tym roku otworzyć pierwsze restauracje na... Syberii. Firma, jeden z symboli kapitalizmu, zainstalowała się w Moskwie w okresie schyłkowym ZSRR.
 • Restauracja McDonald's
  McDonald jak prawdziwa restauracja. W Australii został otwarty pierwszy na świecie lokal tej sieci, w którym zamówienia przyjmują kelnerzy.
 • Pieniądze dostaną muzułmanie z Michigan, którzy oskarżyli sieć fast food o sprzedanie im jedzenia niezgodne z wymaganiem religii. Zapewniano ich, że jest odwrotnie - podał pb.pl.
 • Nowy szef sieci McDonald's chce wprowadzić do menu więcej dań z kurczakiem zamiast z wołowiną
  Nowy szef sieci McDonald's porządki zaczyna od rewolucji w menu. Don Thompson chce, by klienci mieli do wyboru więcej dań z kurczakiem, zniknie za to sporo propozycji z dodatkiem wołowiny. Powód? Kurczak jest zdrowszy, ale też tańszy.
 • Surowe mięso
  Chińskie media oskarżyły sieć barów szybkiej obsługi McDonald's i supermarketów Carrefour o sprzedawanie przeterminowanego mięsa.  Koncerny zapowiedziały wszczęcie dochodzeń w sprawie stawianych im zarzutów.
 • Dzieciaki lubią jedzenie typu fast food.
  W Wielkiej Brytanii sieć barów szybkiej obsługi McDonalds proponuje najmłodszym książkę zamiast zabawki, która do tej pory dołączana była do zestawów Happy Meal. W torbie, obok posiłku, znajdzie się książka z serii Mudpuddle Farm autorstwa Michaela Morpurgo.