• Kierowca
  Firmy motoryzacyjne Mercedes-Benz i BMW przymierzają się do zrealizowania w USA pilotażowych programów usługi udostępniania pojazdów w zamian za miesięczną opłatę. Testy miałyby rozpocząć się jeszcze w tym roku - podał we wtorek serwis "Automotive News".
 • Mercedes T2 L 608 D
  Przejechał pół miliona kilometrów i ani razu się nie zepsuł. Po 31 latach pracy, na emeryturę przechodzi samochód dostawczy, który służył niewidomym dzieciom w Laskach. Firma Mercedes-Benz Polska przekazała towarzystwu nowego Sprintera, który zastąpi używany od nowości model T2 L 608 D.
 • Mercedes-Benz
  W czerwcu rozpocznie się w Jaworze (Dolnośląskie) budowa fabryki koncernu Mercedes, w której będą produkowane czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych. Inwestor ma wyłożyć na budowę fabryki silników ok. 500 mln euro i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy.
 • Mercedes-Benz
  Mercedes zainwestuje w Polsce – nasz sukces! Jaguar wolał składać samochody nad Dunajem – porażka! Czy aby na pewno? Bilans zysków i strat nie jest tak oczywisty, jak nam się wydaje.
 • Carl Benz
  Ten dokument wprawił świat w ruch. Dokładnie 29 stycznia 1886 roku niemiecki inżynier Carl Benz zgłosił patent "pojazdu z napędem spalinowym". W tym samym roku, niezależnie od Benza, Gottlieb Daimler zbudował swój zmotoryzowany powóz. Właśnie tak 130 lat temu narodził się samochód. 
 • Rzeźba o nazwie Mercedes-Benz Aesthetics No. 2 to idea, która przybrała widzialny kształt.
  Dział stylistyki wnętrza niemieckiego koncernu Daimler stworzył rzeźbę pozwalającą zorientować się, co inspiruje designerów, którzy mają wolne pole w artystycznym, kreatywnym procesie projektowania architektury wnętrza, czyli miejsca bez którego nie obszedłby się żaden pojazd i jego kierowca . Dzieło o nazwie Mercedes-Benz Aesthetics No. 2 zostało odsłonięte w czasie salonu samochodowego w Detroit.
 • Oto rewolucyjne dzieło do twojego auta!
  Najważniejszy element każdego samochodu zmienił się w niezwykłe urządzenie. Za chwilę znajdziesz je w swoim aucie. Zobacz na własne oczy co i jak wymyślili inżynierowie. Mamy film...