• Miasteczko namiotowe przed resortem sprawidliwości
  We wtorek pod Ministerstwem Sprawiedliwości w Warszawie powstało miasteczko protestujących pracowników prokuratury i sądów, którzy domagają się wzrostu płac o 1150 zł oraz poprawy warunków pracy. Protestujący domagają się również spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Protestujący rozstawili pięć namiotów, w których będzie przebywać kilkunastu pracowników wymiarów sprawiedliwości.
 • Flaga Ukrainy
  Nietypowy obóz, który utrudniał ruch w centrum miasta, był siedzibą zwolenników Micheila Saakaszwilego i jego partii Ruch Nowych Sił.
 • Miasteczko protestu przed Sądem Najwyższym
  Teren przed siedzibą Sądu Najwyższego został uporządkowany na prośbę BOR - powiedziała w środę PAP dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor. Miasteczko namiotowe, w którym prowadzono protest, zostało zlikwidowane przed wizytą prezydenta USA.
 • Adam Słomka i miasteczko namiotowe przed Sądem Najwyższym
  My tu zrobimy polski Majdan, otoczymy sąd i go zdobędziemy – zapowiada Adam Słomka, lider miasteczka namiotowego, które rozstawiło się pod Sądem Najwyższym. Z częścią jego postulatów zgadzają się nawet... sędziowie.
 • Rolniczy protest
  Rolnicy chcą przed kancelarią premiera postawić namiotowe miasteczko. Władze miasta twierdzą jednak, że protestujący nie załatwili wszystkich dokumentów, więc kilkudniowa blokada drogi będzie nielegalna.
 • Protesty związkowców w Warszawie to sprzeciw wobec złego prawa - przekonuje Piotr Duda. Przewodniczący Solidarności mówił w radiowej Jedynce, że miejsce protestu - Sejm - jest symboliczne, gdyż to tutaj powstają zapisy uderzające w polskich pracowników. Przykład? Ustawa o elastycznym czasie pracy.