• Kadr z filmu "Happy End" Michaela Haneke; w kinach od 16 marca 2018
  Podobno Michael Haneke zwykł zapowiadać swoje filmy słowami: "Życzę państwu niemiłego wieczoru". W przypadku "Happy Endu" zaklęcie to traci swą przewrotną moc. Zamiast gniewu i ożywczej irytacji, najnowsze dzieło Austriaka prowokuje jedynie wzruszenie ramion.
 • Michael Haneke
  Michael Haneke, dwukrotny laureat Złotej Palmy, twórca takich dzieł jak „Ukryte”, „Funny Games” czy „Miłość”, przygotowuje swój pierwszy serial.
 • "80 milionów" nie zdobędzie Oscara
  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła tzw. skróconą listę filmów, które mogą dalej walczyć o nominację dla najlepszego obrazu zagranicznego. W zestawieniu nie ma polskiego kandydata, "80 milionów" Waldemara Krzystka.
 • Jean-Louis Trintignant wraca na ekran w "Miłości"
  Jean-Louis Trintignant, jeden z najwybitniejszych francuskich aktorów, po latach nieobecności w kinie, wraca na duży ekran w nagrodzonej Złotą Palmą w Cannes "Miłości" Michaela Haneke. – Ta rola była dla mnie – przyznaje 81-letni aktor.
 • Emmanuelle Riva i Jean Louis-Trintignant w filmie "Miłość"
  W szafowaniu w recenzjach epitetami typu "wybitny" czy "znakomity" dewaluuje się odrębność tytułów autentycznie wielkich, których pojawienie się na ekranach jest świętem. To przypadek "Miłości" Michaela Hanekego.
 • Emmanuelle Riva w filmie "Miłość"
  Jean-Louis Trintignant, jeden z najwybitniejszych francuskich aktorów, po latach nieobecności w kinie, wrócił na duży ekran w nagrodzonej Złotą Palmą w Cannes "Miłości" Michaela Hanekego. – Ta rola była dla mnie – przyznaje 81-latek. Austriacki reżyser napisał scenariusz swego 11 filmu z myślą o nim właśnie. I nie przyjmował do wiadomości, że aktor mógłby się na rolę Georgesa nie zgodzić.
 • "Miłość" będzie walczyć o Oscara
  Znamy już tytuł kolejnego filmu, który będzie rywalizować o nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Austriacy wybrali "Miłość" Michaela Hanekego.
 • Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes – "Miłość"
  Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes "Miłość" ("Amour") Michela Haneke to opowieść o George'u i Anne, parze nauczycieli muzyki klasycznej, którzy mają po osiemdziesiąt parę lat. Kiedy Anne doznaje wylewu, ich miłość zostaje wystawiona na próbę. W rolach głównych występują Emmanuelle Riva i Jean-Louise Trintignant. "Miłość" zagości w europejskich kinach na jesieni.
 • Zdobywca Złotej Palmy w Cannes – Michael Haneke
  Niespodzianek nie było – Złotą Palmę 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes otrzymał w niedzielę Michael Haneke za opowieść o towarzyszeniu w umieraniu – "Miłość". To już druga Palma dla Austriaka, który nagrodzonego w 2009 roku za "Białą wstążkę".