• Władimir Putin i szef jego sztabu wyborczego Dmitrij Miedwiediew świętują zwycięstwo
  "Wszyscy dobrowolnie staliśmy się zakładnikami człowieka, który prowadził nas w świetlaną przyszłość uderzająco podobną do mrocznej przeszłości". Takim zdaniem kończą się "Świadkowie Putina" Witalija Manskiego. Brzmi znajomo?
 • Prezes IPN Jarosław Szarek
  Prezes IPN dr Jarosław Szarek wysłał w piątek list oraz materiały z dochodzenia zbrodni katyńskiej przez Komisję Maddena do Jersey City Stevena Fulopa. Tego samego dnia Szarek zaapelował do władz Uniwersytetu Montclair o reakcję ws. negowania sprawstwa tej zbrodni przez ZSRS.
 • Fidel Castro
  Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow ocenił w sobotę, że Fidel Castro uczynił wszystko, by zburzyć na Kubie system kolonialny i wprowadził swój kraj na drogę samodzielnego rozwoju. Nazwał go unikalną osobowością i powiedział, że do końca łączyła ich przyjaźń.
 • Michaił Gorbaczow
  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wydała zakaz wjazdu na Ukrainę przez pięć lat dla byłego prezydenta ZSRR Michaiła Gorbaczowa, tłumacząc to względami bezpieczeństwa państwa. Wyjaśniono, że Gorbaczow m.in. publicznie poparł zbrojną aneksję Krymu przez Rosję.
 • Michaił Gorbaczow
  Michaił Gorbaczow apeluje o przywrócenie zaufania między Rosją i Zachodem. Według „Rossijskoj Gaziety”, były prezydent ZSRR opowiada się za odbudową stosunków między Moskwą, a Waszyngtonem i Brukselą.
 • Michaił Gorbaczow
  Michaił Gorbaczow ostrzega przed wybuchem globalnego konfliktu zbrojnego. Były przywódca ZSRR w wywiadzie dla agencji Interfax stwierdził, że Ameryka już wciągnęła Rosję w „zimną wojnę”, która może wkrótce przerodzić się w „gorącą”.
 • Michaił Gorbaczow w Berlinie
  Ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow skrytykował politykę Zachodu w sprawie Ukrainy. Podczas spotkania w Berlinie Gorbaczow opowiedział się za zniesieniem sankcji wymierzonych w Rosję.
 • Michaił Gorbaczow
  Michaił Gorbaczow apeluje do władz w Kijowie o opamiętanie. Były prezydent ZSRR skrytykował inicjatywę budowy umocnień na ukraińsko-rosyjskiej granicy. Polityk sugeruje również, aby Zachód złagodził sankcje nałożone na Rosję. 
 • Obecna kadencja Władimira Putina jest jego trzecią na fotelu prezydenta Rosji
  Władimir Putin już od 15 lat rządzi Rosją. 9 sierpnia 1999 roku ówczesny szef FSB oraz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej został mianowany pełniącym obowiązki premiera. "Przecież nikt go nie zna, jest kompletnie niezauważalny, brak mu charyzmy, wyrazu. Nie da się z niego nic wykrzesać. Żartuje pan?" - tak na początku lata 1999 roku dziennikarze zareagowali na pomysł, by to Putin zastąpił Borysa Jelcyna na stanowisku prezydenta. Kierownik administracji Jelcyna, Aleksander Wołoszyn, tylko się na te wątpliwości uśmiechnął...
 • Michaił Gorbaczow i Władimir Putin
  Grupa rosyjskich deputowanych, chce postawić przed sądem Michaiła Gorbaczowa. Parlamentarzyści złożyli już wniosek do prokuratury o uznanie rozpadu Związku Radzieckiego za niezgodny z prawem i ukaranie "radzieckich separatystów".