• Michał Otłowski: Każdy film ma swój czas
  Od lat fascynującym mnie tematem pozostaje szeroko pojęta sprawiedliwość – mówi reżyser i scenarzysta Michał Otłowski, debiutujący w kinie kryminałem "Jeziorak".
 • Jowita Budnik w filmie "Jeziorak"
  Jaskółka zmian na filmowym niebie – pisze Łukasz Maciejewski dla "DGP". – "Jeziorak" Michała Otłowskiego to jedna z nielicznych prób mierzenia się w polskim kinie z jednym z najpopularniejszych filmowych i literackich gatunków – kryminałem. Powiedzmy od razu, że próba jest całkiem udana, co cieszy tym bardziej, że mamy do czynienia z pełnometrażowym debiutem.
 • Jowita Budnik: Jeśli ktokolwiek chce mnie porównać do bohaterki "Fargo", to będę zaszczycona
  Opowiadamy o kobiecie, która jako jedyna funkcjonuje w silnie zmaskulinizowanym świecie. To nie jest przypadek. Tylko silne babki mogą tam wytrzymać i dać sobie radę – mówi Jowita Budnik, która zagrała główną rolę w "Jezioraku".
 • Podkomisarz Iza Dereń (Jowita Budnik) – enigmatyczna, zastanawiająco smutna dziewczyna w zaawansowanej ciąży
  Jaskółka zmian na filmowym niebie. "Jeziorak" Michała Otłowskiego to jedna z nielicznych prób mierzenia się w polskim kinie z jednym z najpopularniejszych filmowych i literackich gatunków – kryminałem. Powiedzmy od razu, że próba jest całkiem udana, co cieszy tym bardziej, że mamy do czynienia z pełnometrażowym debiutem.