• Grand Press 2018
  Karolina Baca-Pogorzelska oraz Michał Potocki otrzymali nagrodę za cykl artykułów o imporcie antracytu wydobywanego w okupowanym Donbasie. Dziennikarzem roku został Bertold Kittel. Nagrody Grand Press przyznawane są za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe mijającego roku. Przyznaje je jury Grand Press.
 • Michał Potocki i Zbigniew Parafianowicz
  Wyborcy mają pamięć złotej rybki. Czasem wystarczy przeczekać, by potem być traktowanym jak nowy polityk – mówią Michał Potocki i Zbigniew Parafianowicz, autorzy książki „Kryształowy fortepian. Zdrady i zwycięstwa Petra Poroszenki”
 • Okładka książki "Wilki żyją poza prawem. Jak Janukowycz przegrał Ukrainę"
  Szwedka Jenny Nordberg i Polacy: Karolina Domagalska, Zbigniew Parafianowicz, Michał Potocki, Michał Książek, Paweł Piotr Reszka to autorzy najlepszych książkowych reportaży 2015 r. Potocki i Parafianowicz to autorzy "Dziennika Gazety Prawnej". 
 • "Wilki żyją poza prawem" Zbigniewa Parafianowicza i Michała Potockiego
  10 książek reporterskich, w tym osiem polskich autorów, nominowanych zostało do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Laureata poznamy 20 maja. W gronie nominowanych znalazła się książka dziennikarzy "Dziennika Gazety Prawnej": "Wilki żyją poza prawem. Jak Janukowycz przegrał Ukrainę" Zbigniewa Parafianowicza i Michała Potockiego.
 • Michał Potocki
  W innych krajach można by ponowić próbę odwołania premiera choćby jutro. Ale nie na Ukrainie. Zgodnie z prawem taki wniosek można zgłosić tylko raz na sesję. Kolejna sesja zaczyna się we wrześniu. Jaceniuk, o ile nie odejdzie sam, zachowa więc posadę do końca lata, a wówczas sytuacja może być już inna.
 • Żołnierze ochotniczego batalionu Szachtar suszą kamizelki kuloodporne
  Kamizelki kuloodporne produkuje się domowymi metodami. O noktowizorach coraz częściej można tylko pomarzyć, żołnierze walczą w mundurach przeróżnych armii świata, a szef sztabu generalnego używa maila stworzonego na rosyjskim serwisie. Nic dziwnego, że morale ukraińskiej armii jest bliskie dna.
 • Ukraińscy żołnierze niedaleko Sławiańska
  Z punktu widzenia prawa międzynarodowego zajęcie przez Rosję Krymu jest zwykłą okupacją. Podobnie zostanie ocenione ewentualne wejście wojsk rosyjskich do obwodu donieckiego. I nie ma tu znaczenia nawet to, że Ukraina stawiała najwyżej bierny opór, gdy traciła kontrolę nad Krymem. Co więcej, prawo w związku z okupacją nakłada na Rosję pewne obowiązki - podkreśla Michał Potocki, zastępca szefa działu Dziennik "DGP". 
 • Ogień na Kulikowym Polu w Odessie
  Od dwóch miesięcy Ukraińcy zadają sobie pytanie, które Polacy kojarzą z 1980 roku: „wejdą czy nie wejdą”. Dzisiejszy dramat w Odessie sprawia, że wkrótce ostatecznie poznają na nie odpowiedź.
 • Mało który temat związany z Rosją budzi na Zachodzie tyle emocji, co wpływy moskiewskiego lobbingu na procesy polityczne i gospodarcze. Prawdziwy obraz sytuacji leży gdzieś pomiędzy stwierdzeniami „macki Kremla sięgają wszędzie” a „to wymysł rusofobów” i jest trudny do ustalenia. Firmy PR-owskie w tym konkretnym aspekcie raczej nie przyznają się do wykonywania zleceń od takich koncernów jak Gazprom.