• Norweski sąd
  Jestem też ojcem – napisał w liście do norweskiego króla czeski prezydent, wstawiając się za Czeszką, której odebrano dzieci. Ostrzegł go, że ta historia źle wpływa na norwesko-czeskie stosunki i obraz Norwegii w Czechach. Zaś po wyroku sądu, w którym zapadła decyzja o odbiorze przyznał, że wyrzucenie norweskiej ambasador z Czech nie byłoby złym pomysłem. Działania Czeszki wspiera też minister spraw zagranicznych.
 • Śledczy sprawdzają, czy Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zaniedbał swoje obowiązki. Chodzi o sprawę chłopca, który trafił do szpitala psychiatrycznego i rozpoczął głodówkę.
 • Dzieci potrzebują miłości, troski i uwagi bliskich. W święto najmłodszych przypomina o tym Rzecznik Praw Dziecka. W liście do dzieci i ich opiekunów Marek Michalak pisze, że Dzień Dziecka powinien być radosny i pełen beztroskiej zabawy, spełniania marzeń. 
 • Marek Michalak
   Bezczynność samotnej matki z Opola, której dzieci trafiły do pogotowia opiekuńczego, było przyczyną jej zatrzymania przez policję - stwierdził rzecznik praw dziecka Marek Michalak, prezentując wyniki przeprowadzonej przez niego kontroli.
 • Dentobusy - to propozycja Rzecznika Praw Dziecka
  Ciekawa propozycja Rzecznika Praw Dziecka. Stomatolodzy mogliby leczyć dzieci i młodzież w mobilnych gabinetach, dentobusach - uważa Marek Michalak i przypomina, że wyniki badań stanu uzębienia najmłodszych są niepokojące.
 • Jerzy Owsiak
  Jakub Śpiewak założyciel fundacji Kidprotect.pl stanął w obronie Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka i zaatakował szefa WOŚP. Jerzy Owsiak zarzucił Michalakowi w liście, że nie staje w obronie krzywdzonych dzieci i jest za mało aktywny w walce o ich dobro. "Boleję nad tym, że autorytet młodzieży staje się hejterem" - pisze Śpiewak na swoim blogu.
 • Bicie dzieci w szkole powinno być ścigane z urzędu?
  Marek Michalak, rzecznik praw dziecka, domaga się, by bicie w szkole było ścigane z urzędu. Czy szykuje się przełom w traktowaniu uczniów przez nauczycieli?
 • Afera w radomskim szpitalu. Zgwałcono małego pacjenta?
  Czy w szpitalu w Radomiu zgwałcono dziewięcioletniego pacjenta? Sprawę bada prokuratura. Minister do spraw równego traktowania i rzecznik praw dziecka interweniują w obronie skrzywdzonego chłopca.
 • Czy dzieci można tresować rózgą? Prokuratura bada poradnik dla rodziców
  Dziecko jest jak szczur, jak muł, którego można wytresować, na przykład rózgą. To nie zalecenia ze średniowiecza, a rady zawarte w książce o wychowywaniu potomstwa. Rzecznik Praw Dziecka zawiadomił prokuraturę o podręczniku, który zaleca bicie dzieci.