• Biuro
  Kto ma biuro, ten chce oszałamiającego efektu. Tymczasem ostatnie badania pokazują, że w przestrzeni, w której pracujemy, nie powinno chodzić tylko o silenie się na oryginalność.
 • Praca
  Dużo mówi się w ostatnim czasie o stwarzaniu pracownikom możliwości samodzielnego rozporządzania własnym czasem pracy. Według badań to właśnie elastyczność, zaraz po prywatnej opiece medycznej, jest obecnie drugim najważniejszym benefitem, stanowiącym o atrakcyjności oferty pracy. Coraz większa popularnością cieszą się koncepcje aranżacji biur sprzyjające nowym modelom zarządzania w firmach.
 • Mydło do rąk
  Do higieny w miejscu pracy największą wagę przywiązują Azjaci, którzy stawiają wysokie wymagania firmom sprzątającym. Europejczycy mogliby się od nich uczyć, bo jak wynika z badań Rentokil Initial, ich poziom dbałości o higienę pozostawia wiele do życzenia. Widać jednak znaczące postępy w tym zakresie, co chcą wykorzystać firmy dostarczające urządzenia i środki do higieny w toaletach oraz maty wejściowe.
 • Andrzej Duda
  Wiceprezes PiS Beata Szydło urządza nowe życie Andrzejowi Dudzie. Dzisiaj odbyła rozmowę z szefem kancelarii prezydenta Komorowskiego, Jackiem Michałowskim na temat miejsca pracy dla prezydenta elekta oraz mieszkania dla niego w Warszawie - do czasu zaprzysiężenia.
 • EC-725 Caracal
  Zwycięzca w przetargu śmigłowcowym obiecuje nowe miejsca pracy w Polsce. Do tego linia produkcyjna w Łodzi, w ramach ścisłej współpracy z WZL-1.
 • Biuro Google
  Poleżeć w wannie wypełnionej płatkami róży, zrelaksować się w hamaku lub pograć na automatach do gier. Biura Google na całym świecie są projektowane tak, by pracownicy czuli się w nich lepiej niż domu. Co jeszcze można w nich znaleźć?
 • Bezrobotny
  Na rynku pracy to najsłabsza wiosna od kilku lat. Główny Urząd Statystyczny podał, że w kwietniu bezrobocie wyniosło 14 procent, czyli było nieznacznie mniejsze niż w marcu, kiedy bez pracy było 14,3 procent Polaków.
 • Polacy rzadziej zmieniają pracę - wynika sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej.
 • San Francisco w Kalifornii
  Głosująca zwykle na Demokratów Kalifornia już drugi miesiąc z rzędu wyprzedziła republikański Teksas pod względem tempa tworzenia nowych miejsc pracy. Może to być dobra wróżba dla Baracka Obamy w kontekście listopadowych wyborów prezydenckich.