• Piwo nie tuczy?
  Pada wielki mit dotyczący piwa jako bardzo tuczącego trunku i sprawcy otyłości brzusznej u mężczyzn. Napój chmielowy trafił pod ocenę dietetyków i wydali oni dość kontrowersyjny wyrok.
 • Panowie z mięśniem piwnym mają słabsze kości
  Poważne ostrzeżenie od lekarzy. Panowie z okrągłym piwnym brzuchem są narażeni na zwiększoną łamliwość kości. Okazuje się, że im bardziej lubisz piwo, tym szybciej dopadnie cię osteoporoza.
 • Otyłość brzuszna powoduje choroby serca i cukrzycę nawet u osób z BMI w normie
  Wyniki ponad 14-letnich badań z udziałem ponad 12 tysięcy osób przyniosły przełomowe odkrycie. Otóż okazuje się, że osoby z normalną wagą, ale oponką na brzuchu są zagrożone przedwczesną śmiercią bardziej niż osoby otyłe.
 • Tomasz Lis
  Na oficjalnym blogu Tomasza Lisa pojawił się wpis, którym dziennikarz wypowiada wojnę... "Wypowiadam ją brzuchom. Naszym, polskim, piwnym, obwisłym, nieapetycznym, świadczącym o braku troski o siebie, o ciało i o zdrowie, wstrętnym brzuchom" - pisze Lis. 
 • Nie tylko kobiety mają obsesję na punkcie perfekcyjnego ciała
  Własne ferrari, pilotowanie myśliwca, upojna noc z Miss Świata... na czym tak bardzo zależy mężczyznom, że chcą zapłacić za to rokiem życia? Naukowcy wykazali, że to bardziej przyziemna sprawa. I do tego dość prosta do osiągnięcia bez tak dużych poświęceń.