• szafran mięta kardamon
  To opowieść o moim dzisiejszym domu, w którym gotuję dla bliskich – tak, o swojej najnowszej książce, mówi Samar Khanafer. W swojej drugiej równie udanej, co pierwsza publikacji prezentuje przepisy na ponad sto dań, w których łączy polskie składniki z egzotycznymi przyprawami.
 • Kobieta podlewa rośliny
  Doniczka na balkonie albo grządka w ogródku może stać się Twoją własną domową apteką. Posadź rośliny lecznicze i wykorzystaj potencjał natury.
 • Napar z ziół
  Herbata cieszy się dużą popularnością nie tylko dzięki bogatym walorom smakowym, ale również ze względu na szerokie właściwości zdrowotne. Jakie mieszanki ziół wpłyną na nasz organizm najlepiej w przypadku nagłych dolegliwości takich jak ból głowy czy brzucha?
 • Sałatka brokułowa z kiełkami i zielonym groszkiem
  Tradycyjna sałatka warzywna to nie koniec listy sałatek, które świetnie sprawdzą się podczas Wielkanocy. W to wyjątkowe święto, kojarzone z odradzaniem się i rozkwitem, idealnie wpasuje się inna potrawa. Połączenie nasion, kiełków, świeżych i zielonych warzyw oraz innych dodatków będzie potrawą o iście wiosennym i wielkanocnym charakterze. A na dodatek – to samo zdrowie.
 • Melisa
  Jeśli mamy problemy z trawieniem, nie musimy wcale faszerować się tabletkami. Natura może przyjść nam z pomocą.
 • Woda z cytryną i miętą
  Nadmiar kofeiny jest szkodliwy i uzależnia. Dlatego warto choćby co drugą kawę lub herbatę zastąpić szklanką zdrowego napoju. Proponujemy wodę z dodatkami, które sprzyjają oczyszczaniu organizmu z toksyn.
 • Zanim chwycisz za tabletkę przeciwbólową, wypij napar z ziół
  Gdy boli głowa, nie trzeba od razu łykać tabletki przeciwbólowej. Można najpierw wypróbować naturalne metody uśmierzania bólu. Skutecznie działają napary z ziół.
 • Popularna mięta Rośliną Roku
  Skuteczna w zaburzeniach trawiennych mięta pieprzowa (Mentla piperita), na pierwszy rzut oka roślina nie wyglądająca na "arystokratkę", raczej skromna i niepozorna, została uznana przez specjalistów branży zielarskiej Rośliną Roku 2011.
 • Sałatka owocowa z miętą
  Sezon na owoce w rozkwicie! Korzystaj z niego, zanim pozostaną po nim tylko wspomnienia... Owoce mogą być doskonałym zastępnikiem słodyczy, mogą też wystąpić w roli przystawki, deseru - a także dania głównego.