• Serce
  Ablacja podłoża arytmii jest metodą, która stale się rozwija i dzięki temu pozwala leczyć coraz trudniejsze przypadki zaburzeń rytmu serca – mówili eksperci podczas Międzynarodowych Warsztatów Ablacyjnych.
 • Obraz tomografii mózgu
  Regularne mierzenie pulsu (tętna) jest prostą metodą, która pozwala wykryć migotanie przedsionków i zapobiec udarowi mózgu z powodu tej arytmii – przypominają eksperci z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
 • Monitor do badania pracy serca
  Badania epidemiologicznego, które ma wykryć migotanie przedsionków u pacjentów powyżej 65. roku życia zainaugurowano w sobotę w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu.
 • Badanie EKG serca
  Arytmię serca, w tym grożące udarem mózgu migotanie przedsionków, można wcześniej wykryć dzięki aplikacjom na smartfona – powiedzieli eksperci na konferencji prasowej w Warszawie.
 • Serce
  Liczba osób z migotaniem przedsionków, groźnym zaburzeniem rytmu serca, które pięciokrotnie zwiększa ryzyko udaru mózgu, rośnie w alarmującym tempie – podkreślali eksperci na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) w Rzymie, który kończy się w środę.
 • Serce
  Liczba starszych osób z niewydolnością serca może się potroić do 2060 roku w krajach rozwiniętych – sugerują dane z badania omawianego podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC), który w dniach 27-31 sierpnia odbywa się w Rzymie.
 • Migotanie przedsionków częstą przyczyną udaru mózgu
  Udar mózgu zajmują trzecie miejsce wśród zgonów osób dorosłych na całym świecie oraz jest głównym powodem niesprawności ludzi w średnim wieku. Warto wiedzieć, jak się przed nim uchronić.
 • W Polsce jest ok. 400 tys. osób z migotaniem przedsionków
  Społeczeństwo się starzeje. Jest więc coraz więcej pacjentów ze schorzeniem, które często prowadzi do udaru mózgu. W ciągu najbliższych 20 lat liczba chorych wzrośnie nawet dwukrotnie - zauważają specjaliści i szukają rozwiązań tego problemu.
 • Choroby ukąłdu krążenia najczęstszą przyczyną udaru mózgu
  Udar mózgu to trzecia najczęstsza przyczyna zgonów i najczęstsza przyczyna niepełnosprawności wśród osób dorosłych. W Polsce co 8 minut ktoś doznaje udaru. Jakie są najważniejsze czynniki ryzyka udaru?
 • Na udar szczególnie narażone są też osoby cierpiące na migotanie przedsionków
  Jedna na sześć osób dozna udaru mózgu w jakimś momencie życia. Co 6 sekund ktoś na świecie umiera z jego powodu. Tymczasem, większości udarów można w ogóle uniknąć - przypominają eksperci z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu, który obchodzimy 29 października.