• Timothy Spall: Wiem, jak to jest być krytykowanym
  Mike gotuje danie, jest szefem kuchni, ma wizję, my dostarczamy składniki. Nigdy nie idzie na skróty – mówi Timothy Spall, który zagrał tytułową rolę w filmie "Pan Turner".
 • Pan Leigh o panu Turnerze...
  "Pan Turner" – filmowa biografia jednego z najwybitniejszych malarzy w historii angielskiej sztuki – ukazała się wreszcie na DVD. Kto woli duży ekran, ten głośny film, wydarzenie festiwalu w Cannes, może też zobaczyć na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, a od 14 sierpnia będzie pokazywany w kinach Nowe Horyzonty (Wrocław) i Muranów (Warszawa).
 • "Wszystko albo nic" trafiło na DVD
  Kino Mike'a Leigh – wiadomo, życiowi popaprańcy na słodko-gorzkim zakręcie. Są śmieszno-straszni, tragikomiczni. A jednak na spotkanie z jego filmami czeka się jak na rozmowę z przyjacielem, który nigdy nie zawiódł. Nie wiem, jak on to robi.
 • Diane Kruger – gwiazda rozgrywającego się podczas pierwszych dni rewolucji francuskiej filmu "Les Adieux à la reine", który otworzył Berlinale
  Festiwal Filmowy w Berlinie rozpoczęty, a gwiazdy z całego świata zjeżdżają do stolicy Niemiec. Nawet temperatura 6 stopni poniżej zera nie zniechęciła sławnych gości do przybycia na uroczyste otwarcie imprezy i premierowy pokaz obrazu "Les Adieux à la reine" z Diane Kruger w roli głównej. Na czerwonym dywanie przed przed Berlinale Palast pojawili się m.in. tegoroczni jurorzy Charlotte Gainsbourg, Jake Gyllenhaal i Francois Ozon. Święto kina trwać będzie aż do 19 lutego.
 • Berlińskie niedźwiadki czekają na nowych właścicieli
  Rozpoczyna się 62. edycja jednej z najważniejszych europejskich imprez kulturalnych roku – Festiwal Filmowy w Berlinie.
 • Mike Leighspecjalista od kuchennego realizmu
  Czechow kina, specjalista od kuchennego realizmu, twórca komedii zagrożenia. Poznajcie sedno stylu Mike Leigh – najbardziej emocjonalnego brytyjskiego reżysera.
 • "Kolejny rok", kolejny poruszający dramat Mike'a Leigh
  Mike Leigh z kolejnym filmem powraca w swoje ulubione rejony – rodzinny portret staje się okazją do przygnębiających obrazów samotności, rozpaczy i depresji.