• Żołądek i bakterie
  Większość komórek układu odpornościowego zasiedla właśnie przewód pokarmowy – powiedziała dietetyk medyczny Sandra Ataniel.
 • Tabletki na dłoni
  Korzystanie z suplementów diety stało się powszechne. Polacy przyjmują je w nadmiarze, bez konsultacji z lekarzem – alarmuje Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia. Eksperci przypominają, że najzdrowsze jest wyrównywanie niedoborów pokarmowych właściwą dietą.
 • Prof. Jan Lubiński
  Optymalne stężenie selenu, żelaza czy cynku może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka – wynika z prac prowadzonych na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W sierpniu lekarze zakończyli kolejny etap badań nad poziomem mikro- oraz makroelementów i zależnym od nich ryzykiem wystąpienia choroby nowotworowej.
 • Kobieta z długimi włosami
  Krótka fryzurka okazała się chybionym pomysłem? Sprawdź, jak przyspieszyć wzrost pasm, wzmocnić je i sprawić, by wyglądały zdrowo jak nigdy dotąd.
 • Zdrowa dieta
  Prawidłowo zbilansowana dieta powinna dostarczać organizmowi niezbędne ilości witamin, substancji odżywczych, mikro- i makroelementów. Znaczną jej część powinny stanowić warzywa i owoce oraz ich przetwory, w tym soki. Nie należy też zapominać o produktach zbożowych, kaszach, makaronach, nabiale, mięsie i rybach. Zapytani o opinię eksperci zazwyczaj są zgodni, że klucz do sukcesu w zdrowym odżywianiu tkwi w odpowiednich proporcjach i różnorodności diety.
 • Jak uniknąć anemii w ciąży?
  Według danych przygotowanych przez Center for Disease Control, co roku u 14 proc. dzieci w wieku od 1 do 2 lat zostaje zdiagnozowana anemia. Ponad 392 tys. osób z tej przyczyny wymaga hospitalizacji, a średnia długość pobytu w szpitalu wynosi około 4 dni. W Polsce każdego roku u ponad 55 proc. kobiet w ciąży, lekarz podczas badań morfologicznych diagnozuje niedokrwistość.
 • Kiełki
  Klasyczna kanapka z serem, wędliną i pomidorem lub ogórkiem powoli odchodzi w zapomnienie - obecnie popularnym wyborem na drugie śniadanie jest sałatka z dodatkiem kiełków zbóż. Mimo iż niektóre rodzaje kiełków mają charakterystyczny, dość nieprzyjemny zapach, te niepozorne części roślin to prawdziwa skarbnica witamin oraz składników mineralnych. Jakie właściwości prozdrowotne posiadają kiełki?
 • Kiedy potrzebne suplementy diety?
  Jesteś notorycznie zmęczony, masz problemy z koncentracją, znowu łapie cię przeziębienie? Może dostarczasz organizmowi za mało witamin i mikroelementów wraz z dietą? W takim wypadku może warto sięgnąć po suplementy diety. Zobacz, co może ci pomóc.
 • W działający antyrakowo selen obfitują orzechy brazylijskie
  Antyrakowa dieta stworzona przez lekarzy ze spółki Read-Gene ma trafić na polski rynek jeszcze w tym roku - informuje "Puls Biznesu". Jak wynika z badań, zmniejsza ona kilkakrotnie ryzyko zachorowania na raka płuc, prostaty czy piersi.
 • Wiosenny spacer z maluchem? Unikaj odwodnienia!
  Wierci się, marudzi, jest niespokojne. To wszystko może oznaczać, że naszemu maleństwu dokucza pragnienie. W sezonie wiosennych spacerów nie zapominajmy o podaniu dziecku odpowiedniej ilości płynów. Co powinno pić i w jakich ilościach?