• UAV Global Hawk
  Bezzałogowy i bezszelestny dron o ogromnym zasięgu, to maszyna, którą chciałaby posiadać każda armia. Skonstruowaniem idealnego bezzałogowego samolotu ma zająć się amerykańska IARPA.
 • Czołg
  Wojskowi naukowcy prowadzą prace nad budową bezgłośnych opancerzonych wozów bojowych. Maszynom w miejsce silnika spalinowego, zainstalowano napęd spalinowo-elektryczny.
 • Colt Revolver, 1860
  Choć niewielu o tym wie, w Polsce istnieje możliwość, aby posiadać broń palną bez pozwolenia. Żeby kupić ten konkretny rodzaj broni, wystarczy ukończyć osiemnaście lat, a jedynym ograniczeniem jest zakaz strzelania poza strzelnicą.
 • Handlarz militariów
  Pasjonaci militariów znają ten biznes od podszewki. Jego istota to poszukiwanie najrzadszych rodzajów broni oraz ich sprzedaż. Dla najlepszych klientów są w stanie znaleźć zabytkowy czołg czy miotacz ognia z okresu II wojny światowej. To o nich jest serial "Handlarze militariów" prezentowany na antenie Discovery.
 • Okręt podwodny
  Czyżby ten chiński, genialny konstruktor pozazdrościł sukcesu Jamesa Camerona zdobywającego dno Rowu Mariańskiego? Być może. On sam komentuje sprawę zupełnie inaczej: "zwolnili mnie z pracy, biorę los w swoje ręce".
 • Heizer Double Tap
  Konstruktorzy najdroższych i najpotężniejszych broni na świecie, tym razem stworzyli urządzenie kompaktowe, mieszczące się bez trudu w każdej damskiej torebce. Czy amerykański Double Tap ma szansę stać się ulubionym gadżetem miłośników militariów?
 • Najwięksi producenci broni na świecie
  W rankingu największych producentów broni na świecie przygotowanym przez Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI) królują Stany Zjednoczone. W pierwszej dziesiątce zalazły się jedynie 3 firmy spoza USA. Największy koncern z Rosji zajął dopiero 20. miejsce.
 • Vought F4U Corsair
  Jedynie nieliczne samoloty walczące w II wojnie światowej trafiły w ręce pasjonatów i kolekcjonerów. Większość uległa zniszczeniu podczas samego konfliktu, albo tuż po wojnie, dokonując żywota na złomie lub na sklepowych półkach w postaci puszek, garnków i sprzętu AGD… Oto białe kruki lotnictwa, które zachwycają do dziś.
 • AK-12
  Rosyjski producent zaprezentował Kałasznikowa piątej generacji. Kolejna już wersja tego słynnego karabinku automatycznego otrzymała nazwę AK-12. Broń będzie sprzedawana w kilku różniących się kalibrem wersjach. Zobacz jak strzela najnowszy "kałach".
 • Co prawda z takim wyglądem Phibian nie ucieszy żadnego oka, jednak z pewnością ułatwi pracę wojska i policji, tym bardziej, że amfibia ta została zaprojektowana specjalnie na potrzeby misji ratunkowych i wojskowych
  Na ostatniej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Marynarki Wojennej został zaprezentowany Phibian, najnowszy pojazd, którym można będzie poruszać się zarówno po lądzie, jak i po wodzie, osiągając przy tym duże prędkości.