• Jeden z pierwszych żołnierzy majora Łupaszki, Józef Rusak (C front) podczas uroczystości odsłonięcia, 27 bm. w Miłomłynie pomnika Danuty Siedzikówny, ps. "Inka"
  Pomnik Danuty Siedzikówny "Inki", sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i jednej z najbardziej znanych ofiar stalinowskiego terroru, odsłonięto w sobotę w Miłomłynie. Uroczystość odbyła się w przeddzień 70. rocznicy jej śmierci.
 • Lidzbark Warmiński
  Sześć kolejnych miejscowości stara się o dopisanie do liczącej dziś 44 pozycje listy polskich uzdrowisk. Czym pochwalić się może leżący nieopodal zanieczyszczonej Łodzi Zgierz? A czy Lidzbarkowi Warmińskiemu nie przeszkodzi fakt, że lecznicze termy trzeba dogrzewać? Oto kandydaci do tytułu uzdrowisk i ich argumenty.
 • Budowa drogi
  Dodatkowe badania geologiczne i pomiary geodezyjne chce przeprowadzić konsorcjum firm Strabag i Hermann Kirchner na odcinku nowo budowanej drogi krajowej nr 7 koło Miłomłyna. Mają one pomóc wykonawcy do sporządzenia planu naprawy wadliwego odcinka trasy.
 • Budowa drogi
  Jak się buduje w Polsce? Jedna z najważniejszych dróg krajowych, łącząca stolicę z Trójmiastem, która dopiero co została oddana do użytku jest najzwyklejszą fuszerką. Zapadła się. Dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad żąda od wykonawcy sporządzenia planu naprawczego wadliwego odcinka nowej drogi krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa koło Miłomłyna.