• Paweł Szałamacha
  Zapowiada Paweł Szałamacha, poseł PiS wymieniany jako kandydat na ministra gospodarki.
 • Beata Szydło
  Wielkopolski poseł PiS-u ma szansę na tekę ministra w rządzie Beaty Szydło. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory, ministrem gospodarki zostanie poseł PiS-u z okręgu pilskiego - Paweł Szałamacha. Jak dowiedziało się Radio Merkury Poznań - takie decyzje zapadły we władzach partii.
 • Ewa Kopacz
  Dziś o godzinie 19 desygnowana na premiera Ewa Kopacz przedstawi prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu skład nowego rządu. Publicznie lista nazwisk zostanie ogłoszona jutro o godzinie 10 rano. Kandydaci na ministrów milczą jak zaklęci, ale media zalewa fala plotek i domysłów na temat tego, kto obejmie kluczowe resorty. Jedna z najgorętszych informacji mówi o tym, że resortem spraw zagranicznych pokieruje Grzegorz Schetyna. CZYTAJ NA ŻYWO.
 • Prezes PSL, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński
  W PSL-u nie ma niezdrowej rywalizacji, a Waldemar Pawlak nie jest moim największym zmartwieniem. Tak prezes PSL Janusz Piechociński komentuje zamieszanie jakie wywołał poseł Pawlak podczas piątkowego głosowania nad odwołaniem szefa MSW.
 • Janusz Piechociński
  Jedna z firm z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego ma podjąć decyzję o budowie nowej fabryki samochodów w Polsce.  Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński jeszcze dzisiaj miał się spotkać z innym wielkim inwestorem z tej branży. Ale nie w sprawie produkcji gotowych aut, a ważnych do nich części.