• Dziecko w tunelu
  W ciągu ostatnich dwóch lat o aż 17,6 proc. zwiększyła się liczba osób, które zamiast we własnym domu śpią w schroniskach, noclegowniach, izbach wytrzeźwień, na ulicach, w kanałach ciepłowniczych i m.in. w parkach.
 • Wykres
  Spada bezrobocie. Główny Urząd Statystyczny podał, że w sierpniu bezrobocie wyniosło 11,7 procent. To wynik zbliżony do prognoz ekonomistów. GUS zaktualizował też informację o poziomie bezrobocia w lipcu, które wyniosło 11,8 procent, a nie jak wcześniej podawano 11,9 procent.
 • Wzrasta liczba wolnych miejsc pracy
  Do poziomu 14,2 proc. wzrosło w styczniu 2013 bezrobocie - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W styczniu 2012 r. bezrobotnych było 13,2 proc. W styczniu, podobnie jak w grudniu, bezrobocie rośnie co roku.
 • Serial "Głęboka woda", który zdobył uznanie nie tylko polskich widzów, ale i jurorów międzynarodowych konkursów, wiosną powróci na antenę TVP2. Nowe odcinki produkcji nagrodzonej m.in. prestiżową nagrodą Prix Italia i wyróżnieniem specjalnym na Prix Europa w Berlinie, pojawią się na ekranach w marcu.
 • Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
  Jacek Męcina - doradca PKPP Lewiatan, członek Komisji Trójstronnej - został nowym wiceministrem pracy i polityki społecznej. Pełnił już tę funkcję w rządzie Marka Belki.