• "Listy do M. 2"
  Jeszcze więcej gwiazd i jeszcze lepszy start w kinach. "Listy do M 2" swój pierwszy sukces frekwencyjny zanotowały przed wejściem do regularnej dystrybucji – film Macieja Dejczera na pokazach przedpremierowych zobaczyło więcej widzów (68 000) niż nowego Bonda. Czy inne premiery tego weekendu w Polsce mają ze świąteczną komedią romantyczną jakiekolwiek szanse? Tym bardziej, że to ambitne, wymagające, a często także nagradzane opowieści...
 • "Moja matka" – Nanni Moretti w znakomitej formie
  Nanni Moretti nie boi się dopuszczać nas do najbardziej intymnych sytuacji w życiu bohaterów.
 • "Carol" (reż. Todd Haynes)
  Filmowe święto w Cannes za nami. Złota Palma trafiła do rąk Jacquesa Audiarda, twórcy obrazu "Dheepan", a Grand Prix do Laszlo Nemesa za "Syna Szawła". Teraz musimy już tylko uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż festiwalowe przeboje wejdą na ekrany polskich kin. 10 najlepszych z nich wybrała dla dziennik.pl Mariola Wiktor. Prosto z Cannes.
 • Gwiazdy filmu "Macbeth" – Marion Cotillard i Michael Fassbender w Cannes
  Kto otrzyma Złota Palmę? Choć laureatów poznamy 24 maja wieczorem - już dziś na Croisette mnożą się rankingi, zawiązują się zakłady bukmacherskie, nie ustają dyskusje wśród dziennikarzy, a co niektórzy prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowych plotek i "przecieków". I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden mały szczegół.