• Monika Borzym
  Od wielu miesięcy żyję z poezją Świrszczyńskiej. Zmieniła mnie, chyba na resztę życia. To teksty odważne, współczesne – mówi Monika Borzym, która zaśpiewa w piątek w Parku Wolności przy stołecznym Muzeum Powstania Warszawskiego.
 • Monika Borzym
  Pamiętacie, jak Zbigniew Wodecki zaśpiewał tekst Peji? Projekt "Albo Inaczej" powraca. Tym razem klasyki polskiego hip-hopu zaśpiewa Monika Borzym.
 • Monika Borzym
  „Back To The Garden” to płyta, na której Monika Borzym zaśpiewała piosenki z repertuaru Joni Mitchell. Rozmawiamy o tym, po co sięgać po kompozycje, które w Polsce są stosunkowo słabo znane, o co Monika darła koty z producentami „Superstarcia” oraz jak ważny w jej życiu jest Ten Typ Mes.
 • Makary Janowski i Monika Borzym
  Stare przysłowie mówi, że niedaleko pada jabłko od jabłoni i przypadek Roberta Janowskiego oraz jego syna Makarego pokazuje, że jest w nim sporo prawdy. Syn, podobnie jak kilka lat temu jego ojciec, postanowił rozwieść się z żoną.
 • Monika Borzym – "cudowne dziecko polskiego jazzu"
  Kuba Wojewódzki w swojej rubryce w "Polityce" zwykle krytykuje i wyśmiewa. A tym razem przeciwnie – postanowił zwrócić uwagę czytelników na utalentowaną Monikę Borzym.
 • Bonnie Tyler z płyty "Marek Sierocki przedstawia: I Love 80's"
  Składanka "Marek Sierocki przedstawia: I Love 80's" utrzymała najwyższą pozycję zestawienia OLiS-u. Czego jeszcze słuchają Polacy? Oto 10 najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju.
 • Monika Borzym na stylowych zdjęciach z sesji do nowego albumu
  Jej debiut sprzed lat, wypełniony coverami "Girl Talk", pokrył się w Polsce platyną. I słusznie, bo Monika Borzym dysponuje jednym z najciekawszych jazzowych głosów na naszej scenie ostatnich lat. Na drugiej płycie, "My Place", wraz z pianistą Mariuszem Obijalskim zdecydowała się już nie kopiować innych i nie licząc trzech coverów, prezentuje premierowy materiał. I znów odniosła pełny sukces – zaledwie tydzień po premierze krążek osiągnął status Złotej Płyty.
 • Monika Borzym – "zjawisko świeże i kuszące"
  Po pierwszych koncertach Moniki Borzym za oceanem pojawiły się fantastyczne recenzje jej występów i płyty, a jej talent stawia się w szeregu awangardy wokalistów jazzowych nowego tysiąclecia!
 • Monika Borzym
  Miała 18 lat, gdy otrzymała stypendium w jednej z najbardziej znanych amerykańskich szkół jazzowych. I jeszcze więcej szczęścia, bo udało jej się nawiązać współpracę ze znakomitymi muzykami. 21-letnia dziś Monika Borzym swój debiutancki krążek "Girl Talk" nagrała z pomocą Matta Piersona – jednego z najbardziej znanych producentów z kręgu jazzu oraz wybitnego pianisty Gila Goldsteina, który pracował ze Stingiem i Bobby’m McFerrinem. Teraz zbiera znakomite recenzje – krytycy chwalą dojrzały głos wokalistki, wspaniałe aranże, perfekcyjny angielski i świetnie dobrany repertuar. Młoda Polka podbije amerykański rynek? Trzymamy kciuki!
 • Nosowska wciąż rządzi
  W tym tygodniu zestawienie sprzedaży płytowej OLiS-u zostało zdominowane przez liczby. Na pierwszym miejscu znajduje się, trzeci tydzień z rzędu, Kasia Nosowska z albumem "8".