• Ministerstwo Zdrowia
    Problem wstrzymania w obrocie niektórych leków, a także występujący lokalnie brak ich dostępności dotyczy nie tylko Polski, ale jest problemem globalnym i dotyczy także innych krajów europejskich - zaznacza Ministerstwo Zdrowia w komunikacie przesłanym PAP. Do sprawy odniósł się także GIF. - Monitorujemy sytuację związaną brakiem dostępności leków w aptekach; w poniedziałek zostanie uruchomiona infolinia dla pacjentów na temat dostępności do leków i ich zamienników - powiedział w środę główny inspektor farmaceutyczny Paweł Piotrowski.
  • Ziemia
    UE honoruje Mikołaja Kopernika i zmienia nazwę realizowanego przez Komisję Europejską programu monitorowania Ziemi na Copernicus. Copernicus monitoruje stan środowiska na lądzie, morzu i w powietrzu i służy poprawie bezpieczeństwa obywateli.
  • Centrum operacyjne
    Od trzech miesięcy dwa odpowiedzialne za bezpieczeństwo Polaków resorty - spraw wewnętrznych oraz administracji i cyfryzacji - nie mają swoich służb dyżurnych monitorujących sytuację w kraju przez całą dobę - ustalił DGP.