• Mark Cavendish
  Kolarski mistrz świata z 2011 roku Brytyjczyk Mark Cavendish, który od ponad roku zmaga się z mononukleozą, będzie musiał na kilka miesięcy zrezygnować z treningów - zdecydował sztab medyczny reprezentacji Anglii.
 • Choroby dopadają nawet najlepszych - Serena Williams cierpiała na zatorowość płucną
  W poniedziałek rusza rywalizacja na trawiastych kortach Wimbledonu. To najstarszy i uważany za jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych. Nie ma zawodnika, który nie marzyłby o wzięciu w nim udziału, nie ma gwiazdy tego sportu, która nie śniłaby o zwycięstwie. Tym większym koszmarem dla tenisistów są tzw. obiektywne okoliczności, które eliminują ich z rywalizacji. Niektórzy zmagają się z kontuzjami, inni z chorobami. I chociaż często są to choroby, które mogą przytrafić się niemal każdemu, to gdyby nie znani tenisiści, pozostałyby one zupełnie nieznane.
 • Urszula Radwańska
  Urszula Radwańska, która długo zmagała się ze skutkami przebytej mononukleozy, według wstępnego planu wznowi rywalizację pod koniec sierpnia. Polska tenisistka w rozmowie z PAP zaznaczyła, że nie miała w trudnym okresie momentu zwątpienia w sens powrotu do gry.
 • Uwaga na choroby zakaźne przenoszone podczas pocałunku
  Luty to najbardziej romantyczny miesiąc w roku, jednak mimo walentynkowej atmosfery czułości, lepiej ograniczyć pocałunki. Powód? Lekarze ostrzegają, że połowa lutego jest sezonem chorób zakaźnych, grypy sezonowej, mononukleozy i przeziębień.