• okładka książki "Morskie Oko - przyroda i człowiek"
  Morskie Oko – według „The Wall Street Journal” to jedno z pięciu najpiękniejszych jezior świata. Położone w głębi wysokich gór najpierw przyciągało górników poszukujących w tatrzańskich skałach złota i żył kruszcowych. Później pojawili się tutaj malarze, poeci i turyści oraz naukowcy. Na rynku wydawniczym właśnie ukazała się książka, będąca kompleksową publikacją na temat niezwykłego miejsca, jakim jest Morskie Oko.
 • Tatry. Morskie Oko
  Starosta tatrzański zarzuca ekologom łamanie prawa. Do zakopiańskiej prokuratury wpłynęło pierwsze zawiadomienie związane z niedzielnymi zdarzeniami w Morskim Oku.
 • Przepychanki na zablokowanej przez ekologów drodze do Morskiego Oka
  Awantura w czasie protestu pod Tatrami. Ekolodzy próbowali zatrzymać górali, powożących wozami - fasiągami na trasie do Morskiego Oka. Doszło do przepychanek. Góralom udało się przerwać kordon demonstrantów.
 • Zaprzęg konny
  W obronie koni, zablokują drogę do Morskiego Oka. W niedzielę ekolodzy i obrońcy praw zwierząt planują protest na drodze między Palenicą Białczańską, a Włosienicą. Chcą zablokować wyjazd konnych zaprzęgów, którymi na popularnej trasie wożeni są turyści. Ich zdaniem zwierzęta ciągnące fasiągi są przeciążane.
 • Małą, ale jednak rewolucję w transporcie na drodze do Morskiego Oka zapowiada Tatrzański Park Narodowy. Od wtorku 19 sierpnia pojawią się tam testowo meleksy.
 • Na drodze do Morskiego Oka znów padł koń zaprzęgnięty do fasiągu. Zdarzenie miało miejsce dziś po południu. Jak dowiedziało się Radio Kraków, prawdopodobnie przyczyną śmierci zwierzęcia był zawał serca lub zator.
 • Kamera uliczna
  Zaprzęgi konne wożące turystów do Morskiego Oka będą od przyszłego letniego sezonu kontrolowane za pomocą systemu kamer. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały się na takie rozwiązanie po wykryciu szeregu nieprawidłowości ze strony wozaków.