• Umierające Morze Martwe
  Wśród wielu miejsc na świecie, które warto zwiedzić, jest również garstka takich, których dni wydają się policzone - przynajmniej przez naukowców. Może w tym roku czas się do nich wybrać?
 • Joanna Krupa
  Po odnowieniu chrztu w Jordanie, Joanna Krupa postanowiła zanurzyć się w jeszcze jednym słynnym akwenie. Tym razem modelka pojawiła się na jednej z plaż Morza Martwego, a zdjęcia w kusym bikini opublikowała na Instagramie. Zobacz koniecznie!
 • Biblijny rękopis z Qumran, czyli zwoje znad Morza Martwego
  Odczytano hebrajski rękopis biblijny pochodzący z VI wieku. Ten najstarszy po zwojach z Qumran zwęglony, pergaminowy kawałek manuskryptu znaleziono w 1970 roku w ruinach synagogi w oazie En Gedi nad Morzem Martwym. 
 • To trzeba wiedzieć przed podróżą do Izraela - ortodoksyjni Żydzi
  To nie jest klasyczny przewodnik po Izraelu. Kraj ten bowiem jest dość niewielki, a jednocześnie na tyle zróżnicowany, że tras zwiedzania może być tyle ilu zwiedzających. Jest jednak kilka spraw, o których każdy jadący do Tel Awiwu czy Jerozolimy powinien wiedzieć. I wcale nie chodzi o jakieś szczególne wzbogacenie planu wycieczki, ale o to, by ułatwić sobie życie i uniknąć zaskoczeń. 
 • Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie
  Ciepło, egzotycznie i intrygująco – tak właśnie jest podczas podróży na Bliski Wschód. W większości krajów dawnego Lewantu odnajdziemy ślady starożytności i średniowiecza, doświadczymy niezwykłej gościnności mieszkańców, którzy ponad podziałami politycznymi i religijnymi zachowują niezwykłą dobroć i uprzejmość w stosunku do swoich gości. Niektóre zwyczaje mogą nas zupełnie zaskoczyć – kupieckie tradycje regionu sprawiają, że targować się trzeba o wszystko, także o darmową podwózką. Miejsc na Bliskim Wschodzie, które trzeba zobaczyć jest wiele. Prezentujemy listę najciekawszych. Niektóre są ważne ze względu na kulturę europejską albo wielkie religie, inne wsławiły się swoją wyjątkowością przyrodniczą.
 • Władymir Putin
  Prezydent Rosji zarządził wielkie manewry wojskowe na Morzu Czarnym. Te nie były zaplanowane.