• Opel astra
  Portal AutomotiveSuppliers podwyższył prognozę eksportu branży motoryzacyjnej z Polski w 2017 roku do 25,5 mld euro z 25 mld euro prognozowanych wcześniej - wynika z raportu portalu.
 • Zaklad Opla
  Podczas gdy władze Niemiec i Wielkiej Brytanii działają, nasze badają sprawę.
 • samochód wydech spaliny
  Jednym z moich zainteresowań – poza nieustannym próbowaniem wprowadzenia tyłu dowolnego auta w poślizg – jest gotowanie. Niestety nie jestem w tym tak dobry, jak w zdzieraniu tylnych opon, w związku z czym żaden z producentów garnków, piekarników, noży, sztućców i desek do krojenia nie zaprasza mnie na prezentacje nowych modeli na Sardynię. A nawet nie pozwala mi ich testować we własnej kuchni. Muszę zatem kupować wszystko sam.
 • Łukasz Bąk
  Zapewne i do waszych uszu dotarła informacja, że branża energetyczna pod rękę z naszymi władzami państwowymi przymierza się do wielkiej motoryzacyjnej ofensywy.
 • Sebastian Ogier za kierownicą Volkswagena Polo WRC
  W nadchodzący weekend na trasie Rajdu Australii, 13. rundy tegorocznych mistrzostw świata, po raz ostatni pojawi się ekipa czterokrotnych mistrzów globu Volkswagena i jej as atutowy, także czterokrotny triumfator klasyfikacji kierowców Francuz Sebastien Ogier.
 • WYPADKI DROGOWE W STYLU RETRO
  Niejednemu miłośnikowi starych aut łza się w oku zakręci, kiedy będzie przeglądał te fotografie. Perełki dawnej motoryzacji, królowe i królowie szos, cudeńka ówczesnej techniki, które dziś można oglądać wyłącznie w muzeach - tutaj kompletnie rozbite, po dzwonach, dachowaniach oraz mniejszych i większych stłuczkach. Oto zdjęcia z czasów, kiedy konstruktorzy aut nie znali pojęcia "strefa zgniotu", a inżynierom nawet nie śniły się jeszcze ani poduszki powietrzne, ani bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, ani aktywne zagłówki ratujące kręgosłupy szyjne kierowców i pasażerów. Z tego właśnie powodu - choć tamte automobile poruszały się bez porównania wolniej od współczesnych samochodów, a w samej Warszawie 100 lat temu, w roku 1914, zarejestrowanych było zaledwie 92 pojazdy - wypadki drogowe statystycznie znacznie częściej kończyły się śmiercią i ciężkimi obrażeniami, a każda kraksa urastała do rangi wielkiego lokalnego wydarzenia.
 • Audi e-tron quattro concept
  Ulicami miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich w 2020 roku będą jeździły samochody bez kierowców. Dubaj będzie wtedy gościł światową wystawę EXPO. W ten sposób miasto chciałoby rozwiązać problem gigantycznych korków na drogach.
 • Łukasz Bąk
  Właśnie dowiedziałem się, że Citroen wycofał reklamę z naszych serwisów internetowych, powołując się na klauzulę sumienia.
 • Logo Volkswagena
  Wraz z rosnącymi zamówieniami na części i akcesoria samochodowe producenci dynamicznie zwiększają zatrudnienie. W produkcji aut wzrosty są niewielkie, ale przyspieszenia można się spodziewać na początku przyszłego roku ze względu na planowane na przyszły rok uruchomienie fabryki Volkswagena we Wrześni. Znalezienie dobrych pracowników może być coraz trudniejsze.
 • Rura wydechowa
  Wszechobecne „strefy 30 km/h” to dopiero początek. Dodatkowo czeka nas seria referendów, po których mogą powstać obszary o niskiej emisji spalin.