• Randka
  Będąc na pierwszej randce, często trudno nam powściągnąć emocje. Można odczytać to z naszych gestów, postawy, a nawet tego jak oddychamy. Jak zatem z nieśmiałej osóbki krzyżującej ręce i unoszącej nienaturalnie ramiona, niczym zawodnik trzymający gardę, przeistoczyć się w mistrza randkowej ceremonii? Nie jest to takie trudne. Wystarczy obserwacja samego siebie i trochę ćwiczeń.
 • Język ciała
  Często ukrywamy swoje emocje, starając się zachować je na własność, jednak nasze ciało zdradza nas, nawet kiedy zupełnie nie jesteśmy tego świadomi. Oto zestaw gestów i postaw ciała, które mogą wiele wnieść do rozmowy...
 • Co zdradza kłamcę?
  Masz wątpliwości co do prawdomówności swojego rozmówcy? Przyjrzyj się jego ciału i gestom, które wykonuje. One niemal ze 100-procentową pewnością pozwolą Ci ocenić, czy człowiek kłamie.
 • Oznaki zdenerwowania
  Są takie sytuacje, w których za wszelką cenę staramy się ukryć zdenerwowanie. Niestety, nasze ciało zdradza wtedy zwykle to, co usilnie chcemy zamaskować. Oto mimowolne gesty, które pokazują, że nie czujemy się komfortowo.
 • Biznesmen
  Jak gestem lub postawą wzmocnić lub osłabić komunikat werbalny? Jak trafnie zinterpretować język ciała rozmówcy? Skąd wiadomo, że ktoś kłamie? I wreszcie, w jaki sposób świadomie budować swój wizerunek w życiu prywatnym i w biznesie? Na te pytania odpowiada dr Monika Maj-Osytek, autorka książki „Komunikacja niewerbalna”.
 • Kobieta flirtująca z mężczyzną
  Mamy ich w zanadrzu całe mnóstwo. Panowie na widok pięknych kobiet poprawiają krawaty, a panie… zaczynają bawić się włosami. Mowa o gestach i trickach, które pomagają nam wysłać płci przeciwnej sygnał: jestem gotowy na flirt! Portal C-Date.pl sprawdził, które z nich robią na nas największe wrażenie.
 • Kobieta nerwowo pocierająca długopis
  Silne emocje łatwiej rozpoznać na podstawie mowy ciała, a nie obserwacji twarzy, jak dotychczas sądzono - informują naukowcy. Tym samym podważyli teorię, która zakłada, że twarz człowieka jest głównym źródłem ekspresji emocjonalnej.
 • Premier Donald Tusk wygłaszający drugie expose
  Na początku zamyślony, patrzący "spode łba", potem coraz bardziej się rozkręcał - groził palcem, zaciskał pięść. A kolejne jego gesty zdradzały jego emocje. Mowę ciała premiera Donalda Tuska wygłaszającego w Sejmie drugie expose specjalnie dla serwisu dziennik.pl przeanalizował Maurycy Seweryn, wykładowca "Komunikacji społecznej", trener mowy ciała w WGD PR.
 • Mowa ciała - najbardziej irytujące gesty
  Zdecydowana większość z nas ma pamięć wzrokową. Dlatego lepiej od tego, co usłyszymy, zapamiętujemy to, co zobaczmy. Tym bardziej więc należy ich unikać. Oto osiem najbardziej irytujących gestów, od których trzeba się powstrzymać, by nie zrazić do siebie rozmówcy.
 • Płeć mózgu - czy naprawdę istnieje?
  Ona lubi pikniki w parku, on woli pójść na ryby. Ona wybiera komedię romantyczną, on chce obejrzeć dramat wojenny. Jakie są i z czego wynikają różnice między kobietami i mężczyznami? Im bliżej się im przyjrzymy, tym łatwiej i przyjemniej będzie nam się żyło ze sobą.