• Mężczyzna na wózku inwalidzkim
  Strategię kompleksowej opieki nad pacjentami ze stwardnieniem rozsianym (SM) zaproponowali w środę w stolicy eksperci Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia. Ich zdaniem pomoże ona skrócić czas oczekiwania chorych na optymalne leczenie i poprawi jego jakość.
 • Rezonans magnetyczny
  Jak nieinwazyjnie zajrzeć do wnętrza organizmu, dokładnie przyjrzeć się poszczególnym narządom i szybko wykryć wszelkie niepokojące zmiany, na przykład nowotwór we wczesnym stadium, które da się leczyć? Właśnie temu służy rezonans magnetyczny. To jedna z najdokładniejszych metod diagnostycznych, która w dodatku dziś wcale już nie wiąże się z koniecznością spędzenia kilkudziesięciu minut w bezruchu w wąskim tunelu hałasującego urządzenia. Jak obecnie wygląda takie badanie i czego można się dzięki niemu dowiedzieć?
 • Wizyta u lekarza
  Kiedy coś nam dolega, zależy nam przede wszystkim, aby powrócić do zdrowia. Tymczasem lekarze patrzą na każdy przypadek z nieco innej perspektywy. Jakie pytania najczęściej są zadawane neurologom?
 • Trzustka
  Trzustka pełni w naszym organizmie bardzo istotne funkcje. Odpowiedzialna jest m.in. za wydzielanie insuliny i soków trawiennych. Rak trzustki nadal stanowi chorobę nieuleczalną, dlatego tak istotne są badania profilaktyczne.