• Dowód osobisty
  Dotychczas nie stwierdzono, by doszło do niewłaściwego wykorzystania danych z systemu PESEL, nie ma powodów do niepokoju – uspokaja rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Bezpieczeństwo danych z bazy PESEL bada także Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).
 • Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar
  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ma "poważne wątpliwości" co do zmian Kodeksu karnego dotyczących konfiskaty majątku. Jego zdaniem są one nieproporcjonalne do celu, jakim jest zwalczanie przestępczości gospodarczej i mogą zagrażać prawom i wolnościom obywatelskim.
 • Zbigniew Ziobro
  "Bardzo zaawansowane są obecnie prace nad zmianą Kodeksu karnego wprowadzającą zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa. Kara powinna być sprawiedliwa" - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podsumowując we wtorek dotychczasowe działania resortu.
 • Patryk Jaki
  30-letni wiceminister sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło trafił pod lupę dziennikarzy. Przypominają, że w przeszłości Patryk Jaki był kibolem Odry Opole, działał w Młodych Konserwatystach, a kiedy został opolskim radnym, wykazywał się sporą aktywnością na forach internetowych. 
 • Prezes PZPS Mirosław Przedpełski
  Polscy siatkarze po raz drugi w historii wywalczyli złoty medal mistrzostw świata. Jest on szczególny, ponieważ zdobyty został podczas turnieju rozegranego w Polsce. W finale "Biało-czerwoni" pokonali Brazylię 3:1. " Trudno było zmarnować taką okazję, jak mistrzostwa w Polsce, i nie zdobyć mistrzostwa. " - mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski.
 • Mateusz Mika
  Polscy siatkarze awansowali do półfinału mistrzostw świata. W decydującym spotkaniu pokonali mistrzów olimpijskich z Londynu Rosjan 3:2. "Biało-czerwonym" wystarczyły do awansu dwa wygrane sety i tym razem nie trzymali kibiców do ostatniej chwili w niepewności. "Myślę, ze w dwóch pierwszych setach zagraliśmy nieźle w każdym elemencie" - mówi  Mateusz Mika, przyjmujący reprezentacji Polski.
 • Nowy wróg straży miejskiej
  Minister sprawiedliwości dał strażnikom miejskim nowe uprawnienia. Tym razem jednak na celowniku znajdą się nie kierowcy, a zupełnie inna grupa. Władze gmin wprost nie mogą doczekać się nowych przepisów.
 • Rząd Tuska założy kibolom elektroniczne kagańce
  Od 1 stycznia 2012 r. w całym kraju będzie działał system elektronicznego dozoru wobec pseudokibiców i bandytów stadionowych - zapowiedział w środę minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że konieczne jest także wprowadzenie jednolitej karty kibica.
 • Minister wstawi się za najsłynniejszym rosyjskm więżniem
  Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski ma nadzieję, że w czasie posiedzenia Rady Ministrów Sprawiedliwości UE będzie poruszony temat Michaiła Chodorkowskiego, rosyjskiego biznesmena skazanego na 8 lat więzienia. We wtorek minister spotkał się z matką biznesmena.
 • Kwiatkowski: Walka z dopalaczami zgodna z prawem
  Działania władz w sprawie tzw. dopalaczy, w tym pieczętowanie sklepów i towaru, są zgodne z prawem - zapewnił w środę minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.