• Patryk Jaki
  Przełomowy budżet dla Służby Więziennej zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podczas środowej uroczystości w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej, zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
 • Prezydent Bronisław Komorowski
  Czy prezydent podpisze reformę emerytur mundurowych? Związkowcy starali się dziś przekonać Bronisława Komorowskiego, że ustawa jest wadliwa. Apelują, by głowa państwa doprowadziła do wprowadzenia wielu poprawek.
 • Donald Tusk w Sejmie
  Sporym zamieszaniem zakończyła się debata przed głosowaniem o odrzucenie projektu emerytalnego. Posłowie PiS ostro potraktowali premiera. "Kłamca! Kłamca!" - krzyczeli.
 • Sejm
  Koalicja wygrała głosowanie. Przepadł wniosek PiS i SLD o odrzucenie projektu reformy emerytur mundurowych w pierwszym czytaniu. Projekt zmierzający do wydłużenia aktywności zawodowej funkcjonariuszy i żołnierzy trafi do komisji nadzwyczajnej.
 • Radiowóz, zdjęcie ilustracyjne
  Rząd chce zmienić emerytury mundurowe. Projekt ustawy jeszcze w tym miesiącu ma trafić pod obrady Rady Ministrów. Głównym założeniem zmian jest wydłużenie czasu pracy funkcjonariuszy.
 • Wielka wojna o policyjne emerytury
  To ostatnie chwile na zawarcie porozumienia w sprawie mundurówek. Związkowcy straszą, że jeśli rząd się nie ugnie przed ich postulatami, to urządzą potężny strajk. Z kolei władze ostrzegają, że po wyborach wcale mogą nie słuchać związkowców i same przeforsować niezwykle ostry projekt.
 • Bartosz Marczuk
  Władze od pół roku negocjują ze związkami w sprawie reformy niesprawiedliwego i kosztownego systemu emerytalnego dla służb mundurowych. Bez skutku. To wyjątkowo demoralizujące widowisko - pisze Bartosz Marczuk.
 • Zmiany w emeryturach? Dopiero po wyborach
  Niewielkie są już szanse na reformę emerytur mundurowych od 2012 roku. Minister Michał Boni przyznaje, że nawet jeśli rząd dogada się ze związkami, Sejm nie zdąży uchwalić zmian w tej kadencji.
 • Porażka rządu. Włądze nie dogadały się ze związkowcami
  Zmiana systemu emerytur mundurowych miała rozwiązać jeden z najważniejszych problemów polskiego systemu socjalnego. Tyle, że rząd nie dogadał się ze związkowcami. A to oznacza, tej kadencji nie uda się zlikwidować przywilejów żołnierzy, czy policjantów.
 • Będą majstrować w emeryturach. Oto, co może się zmienić
  To przyszły rząd wprowadzi reformy w systemie emerytalnym: wydłużenie i zrównanie wieku przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn. Ale decyzje w sprawie reformy mundurówek mogą zapaść już dzisiaj.