• Shailene Woodley i Ezra Miller
  Na 65. festiwalu w Cannes przyznano nagrody za aktorskie debiuty roku. Prestiżowe wyróżnienia Chopard Trophy z rąk samego Seana Penna odebrali Shailene Woodley i Ezra Miller. 21-letnia Shailene została doceniona za rolę w nominowanych do Oscara "Spadkobiercach", a Ezra Miller – za kreację w "Musimy porozmawiać o Kevinie". Nagroda Choparda wręczana jest od 2001 roku, trafia do dobrze rokujących młodych aktorów.
 • Tilda Swinton w "Musimy porozmawiać o Kevinie"
  Tilda Swinton ma już na koncie Oscara. Może dlatego nie rozpacza z powodu braku nominacji za znakomitą rolę w filmie "Musimy porozmawiać o Kevinie".
 • "Tilda Swinton kradnie film Lynne Ramsay" (Anna Bielak, Stopklatka)
  "Musimy porozmawiać o Kevinie" to jeden z tych filmów, które zgarniają nagrody na festiwalach i królują w rankingach na faworytów do Złotych Globów oraz Oscarów. Głównie dzięki znakomitej kreacji Tildy Swinton. Laureatka nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (za "Michaela Claytona" w 2008 roku) zagrała matkę nastolatka, który zamordował dziewięcioro kolegów. Gdzie Eva Khatchadourian popełniła błędy wychowawcze? Oto jest pytanie...
 • "Musimy porozmawiać o Kevinie" udany come-back szkockiej reżyserki
  Wartością filmu Lynne Ramsay "Musimy porozmawiać o Kevinie" jest posępna teza, że rodzice, pomimo najlepszych chęci i umiejętności pedagogicznych, mają ograniczony wpływ na rozwój i charakter dziecka.
 • "The Avengers", czyli superbohaterowie wszystkich komiksów łączcie się! (w polskich kinach od 11 maja)
  W rankingach na najbardziej oczekiwaną premierę roku 2012 wygrywa "Hobbit: Niezwykła podróż" – najnowszy film Petera Jacksona, twórcy słynnych ekranizacji "Władcy Pierścieni". Adaptacja kolejnej książki J.R.R. Tolkiena to opowieść o wyprawie podjętej przez Bilbo Bagginsa, trzynastu krasnoludów oraz czarodzieja Gandalfa do Samotnej Góry, gdzie muszą się zmierzyć ze smokiem Smaugiem. Do kin trafi w dwóch częściach, pierwszą z nich zobaczymy 28 grudnia. Ale za nim poznamy "Hobbita", przed nami wiele znakomitych filmowych spotkań. Oto najciekawsze premiery najbliższych miesięcy...