• Oslo
  Norwegowie nie kojarzą się z ekstrawagancją, a Oslo to dla większości ludzi nowoczesna architektura, restauracje z gwiazdkami Michellina i fiordy. Jest jednak coś, co burzy wizerunek uporządkowanego, uładzonego miasta – naprawdę dziwne muzea. W Norwegii mają na ich punkcie bzika. Zresztą zobaczcie sami.
 • Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński
  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wstrzymał do czasu rozpoznania decyzję MKiDN o połączeniu Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte - dowiedziała się PAP w WSA. Postanowienie to jest nieprawomocne, dotyczy skargi dyrekcji muzeum na decyzję MKiDN.
 • Teczka tajnego współpracownika o pseudonimie Bolek
  Będą potrzebne dodatkowe środki w związku z nowelą ustawy o IPN. Poszerzymy krąg zadań Instytutu oraz powstaną nowe piony, które będą wymagały pozyskania nowych pracowników i siedzib. Na to potrzebne będą dodatkowe środki - ocenia prezes IPN Łukasz Kamiński. Mówi się kilkunastu milionach złotych.
 • Minister Piotr Gliński
  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego proponuje, aby gdańskie muzeum, które powstanie z połączenia Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 nosiło nazwę Muzeum II Wojny Światowej - poinformowało w czwartek ministerstwo.
 • Mężczyzna w muzeum
  Muzea to nie tylko wspomnienia z nudnych wycieczek szkolnych czy obowiązkowy punkt każdej podróży. Galerie i sale pełne zabytkowych bibelotów nie u każdego wywołują dreszczyk emocji. Rozwiązaniem na muzealny kryzys może być wizyta w jednym z niekonwencjonalnych muzeów - a tych na świecie nie brakuje!
 • Teatr
  Twórcy: trzeba traktować ją jak poważny rynek. A artystom i wydawcom dać szansę na godną pracę
 • Co zobaczyć w Mediolanie? - Piazza del Duomo
  Mediolan stanowi jedną z najważniejszych kolebek włoskiego renesansu. Na ślady tego wspaniałego dziedzictwa można się tutaj natknąć niemal na każdym kroku, nie tylko w galeriach sztuki. Nic w tym dziwnego, skoro z miastem związany był najważniejszy odrodzeniowy artysta, jakim był Leonardo da Vinci.
 • Plac Zamkowy w Warszawie
  Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna odsłona Nocy Muzeów w Warszawie. Impreza zagości w stolicy już po raz 11, a zadebiutuje w niej... Komenda Główna Policji.
 • Zabytkowe drewniane kościoły, bezcenne polichromie, rzemiosło i zabytkowe rękopisy - to wszystko obejrzysz w muzeach na Opolszczyźnie.
 • 18 maja wieczorem Warszawa, zamiast położyć się spać, ożyje. Na ten dzień bowiem zaplanowano dziesiątą już edycję Nocy Muzeów. W gronie 210 placówek, które biorą udział w imprezie, jest dwóch wielkich debiutantów. Swe podwoje nocą otworzą Stadion Narodowy i nowo otwarte Muzeum Historii Żydów Polskich.