• Ważne przed początkiem roku szkolnego
  Pierwszy dzień w szkole to bardzo stresujący moment, dlatego przygotowujemy do niego dziecko najlepiej jak potrafimy. Kupujemy nowe akcesoria szkolne, dobieramy ubrania oraz zastanawiamy się nad zajęciami dodatkowymi, które przekonają dziecko do nauki. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, o którą powinniśmy zadbać, a o której często zapominamy – wyrobienie w dziecku istotnych nawyków higienicznych.
 • Suszarka do rąk
  Pewna amerykańska studentka zbadała powietrze wydmuchiwane z suszarek do rąk. Okazało się, że w ciepłym strumieniu powietrza namnażają się bakterie i grzyby. Co wynikło z badań polskich naukowców?
 • Dziecko kaszle
  Zapalenie płuc jest najgroźniejszą chorobą zakaźną małych dzieci w skali globu. Eksperci apelują o nasilenie walki z infekcjami.
 • Mycie dłoni mydłem
  Mycie rąk - trwa niecałą minutę, a może chronić przed wieloma groźnymi chorobami. Dziś, 15 października, na świecie odbędzie się ponad sto specjalnych imprez z okazji obchodzonego Globalnego Dnia Mycia Rąk.
 • Mycie rąk
  Miliony drobnoustrojów: wirusów, bakterii przenosimy codziennie na naszych rękach. Jest sprawdzony i prosty sposób, żeby się ich pozbyć - przypominają lekarze w obchodzonym dziś, 15 października, po raz ósmy Światowym Dniu Mycia Rąk.
 • Dłonie
  Badania pokazują, że odpowiednie mycie i dezynfekowanie rąk aż o połowę zmniejsza ryzyko infekcji i zachorowań. Eksperci podkreślają, że nie trzeba ich myć często – na rynku są preparaty, które chronią skórę przed bakteriami nawet przez kilka godzin. Są jednak sytuacje, gdy o higienie rąk nie można zapominać, np. po wyjściu z toalety. Tymczasem nawet 70 proc. osób nie myje wtedy rąk.
 • Ważna higiena, by zapobiec zakażeniom
  Nawet 800 milionów złotych rocznie kosztuje leczenie pacjentów, którzy zakażają się podczas pobytu w szpitalu.
 • Mycie rąk chroni przed infekcjami dróg oddechowych
  Dziś, 15 października, Światowy Dzień Mycia Rąk. Organizatorzy przypominają o tej prostej czynności, która zapobiega wielu groźnym chorobom.
 • W sobotę dzień mycia rąk
  W najbliższą sobotę 15 października cały świat obchodzi Światowy Dzień Mycia Rąk. Ustanowiony przez UNICEF ma za zadanie podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk, jako jednej z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej.