• Sztuczna inteligencja
  Elon Musk wieszczy, że jest groźniejsza niż bomba atomowa, a Stephen Hawking uważa, że to ona zniszczy ludzkość. Mimo to największe firmy technologiczne inwestują miliardy dolarów, by być pierwszymi w tym wyścigu. Jesteśmy samobójcami?
 • Kobieta biegnie
  Kto biega, zwłaszcza za młodu, ten lepiej myśli. Do takich wniosków doszli amerykańscy naukowcy, którzy po raz kolejny rekomendują ćwiczenia fizyczne.
 • Sport dobrze wpływa na pracę mózgu
  Aktywność fizyczna wspomaga proces uczenia się, zapamiętywania i koncentrację. Ruch wpływa pozytywnie na pracę mózgu i otwiera nasz umysł - twierdzą eksperci z Akademii Wychowania Fizycznego i zachęcają do regularnych ćwiczeń.
 • Wirus opryszczki wpływa na pracę mózgu?
  Choć brzmi to nieco nieprawdopodobnie, naukowcy przedstawiają mocne dowody. Zaobserwowali, że wirus wywołujący opryszczkę może również zaburzać pracę mózgu i utrudniać myślenie.
 • Egzamin gimnazjalny napisze 411 tys. 15-latków
  Nowy egzamin gimnazjalny, który dziś napisze 411 tys. 15-latków, składa się głównie z pytań zamkniętych – z wyborem odpowiedzi od A do D. Dzięki temu prace może sprawdzić komputer.
 • Jak utrzymać mózg w dobrej formie?
  Czujesz się otępiały, myślisz w zwolnionym tempie? Jest metoda, żeby poprawić sprawność mózgu. Trzeba się jednak trochę wysilić. Przynajmniej przez pół godziny dziennie.
 • Pisząca kobieta
  Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie? Ćwiczenia z… pisania! Oto zaskakujące wnioski z psychologicznych badań. Kluczem do sukcesu nie jest poruszanie długopisem, a  sprowokowanie pozytywnego myślenia o sobie. Oto szczegóły!
 • Przekaz medialny jest barierą we właściwej komunikacji w rodzinie
  Jak donosi portal rmf24.pl najnowsze wyniki analiz Amerykańskiej Akademii Badań wskazują na szkodliwy wpływ telewizji i komputera na rozwój dziecka. Według opinii wydanej przez tę instytucję, dzieci do 2 roku życia w ogóle nie powinny spędzać czasu przed monitorem.
 • Po prostu siedzimy. I nic nie robimy
  Alarmujące wieści na temat spadku czytelnictwa książek spowodowały, że zacząłem się przyglądać temu, co większość ludzi robi w czasie, kiedy nie ma nic do roboty. A zatem w kolejce do lekarza czy dentysty, w pociągu i przy innych okazjach tego rodzaju. Dziewięćdziesiąt procent nie robi nic. To znaczy nie czyta ani gazety, ani książki, nic nie notuje, niczym się nie zajmuje.