• Schizofrenię powoduje uszkodzony "przełącznik" w mózgu
  Urojenia, halucynacje, słyszenie głosów i inne objawy psychotyczne, charakterystyczne dla schizofrenii, mogą być spowodowane wadliwym "przełącznikiem" w mózgu, który sprawia, że chorzy nie są w stanie odróżnić swoich wewnętrznych myśli od obiektywnej rzeczywistości.
 • Internetowa kafejka
  Czy to koniec wpisywania haseł i loginów? Amerykańscy naukowcy opracowali sposób identyfikacji ludzi na podstawie fal mózgowych.
 • Kasia Tusk i Zosia Cudny
  Moda na blogowanie ogarnęła także świat celebrytów. Gwiazdy mniejszego i większego kalibru chętnie dzielą się z całym światem swoimi poglądami i przemyśleniami. Zobacz najsłynniejsze blogerki wśród gwiazd i największe gwiazdy wśród blogerek!
 • Nieczyste myśli co 7 sekund?
  Facet myśli o seksie często. Dotychczas przypisywało mu się niemalże obsesyjną częstotliwość pojawiania się erotycznych myśli (co 7 sekund), jednak z ostatnich badań wyłania się zupełnie inny obraz męskiego umysłu.
 • Homer Simpson, The Simpsons
  Nawet najgłupszy serial – a takich nie brakuje – jest w stanie, od czasu do czasu, przemycić jakąś mądrą sentencję. Tak się składa, że te złote myśli scenarzyści na ogół wkładają w usta serialowych ojców. W Polsce kultowe już „Maciuś, Bożenka myjcie rączki!”… A co na Zachodzie?