• Policja ostrzega przed nową wersją kradzieży "na wnuczka"
  Naciągacze starszych osób wymyślili nową odmianę oszustwa "na wnuczka". Udając policjantów namawiają je, by pomogły w zasadzce na oszustów - ostrzega "Gazeta Wyborcza".
 • 59-letni oszust zdołał wyłudzić 12 tys. złotych
  Policja zatrzymała w Oświęcimiu 59-letniego mężczyznę, który podawał się telefonicznie za krewnych starszych osób z województwa podlaskiego i wyłudzał od nich pieniądze. Został aresztowany na dwa miesiące.
 • Od półtora do pięciu lat więzienia - takie wyroki zapadły w procesie oszustów, którzy wyłudzali pieniądze "na wnuczka"
  Na kary od półtora roku do pięciu lat pozbawienia wolności skazał w piątek Sąd Okręgowy w Białymstoku trzech oskarżonych o oszustwa tzw. metodą na wnuczka.
 • Kolejne oszustwo "na wnuczka". Ostrzeżenia policji najwyraźniej trafiają w próżnię
  16 tysięcy złotych straciła 77-letnia mieszkanka Białegostoku, oszukana tzw. metodą na wnuczka. Dzwoniąca do niej kobieta przekonała staruszkę, że jest jej rodziną, a ta zgodziła się przekazać pieniądze obcej osobie, która po nie przyszła - poinformowała policja.
 • Oszuści wyłudzający od starszych ludzi pieniądze "na wnuczka", pójdą do więzienia na kilka lat
  Kar od roku i dwóch miesięcy do 4,5 roku więzienia oraz konieczności naprawienia szkody zażądał w poniedziałek prokurator na zakończenie procesu trzech oskarżonych o oszustwa tzw. metodą na wnuczka. Wyrok Sądu Okręgowego w Białymstoku ma być ogłoszony w piątek.