• Andrzej Duda
  We wtorek w Monitorze Polskim ukazały się dwa obwieszczenia prezydenta Andrzeja Dudy o ogłoszeniu naboru na jedenaście wolnych stanowisk w Sądzie Najwyższym i osiem w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.
 • wojsko
  500 zł żołdu, kontrakty na dwa do sześciu lat i niezbędne przeszkolenie wojskowe. Wszystko co chciałeś czy chciałaś (kobiety też mogą wstępować) wiedzieć o Obronie Terytorialnej.
 • Czapka policjanta
  Odchudzić Komendę Główną Policji. To jeden z głównych celów zmian w kierownictwie policji, jaką zapowiada odpowiedzialny za służbę wiceszef MSW Jarosław Zieliński.
 • Minister edukacji Anna Zalewska, Karolina Elbanowska i Tomasz Elbanowski podczas konferencji prasowej w zwiazku ze spotkaniem w Ministerstwie Edukacji
  Przy naborze do pierwszych klas nie będzie miała znaczenia rejonizacja. O wysłaniu malucha do danej szkoły będzie mógł decydować włodarz gminy. Plany samorządów i rozwiązanie o zniesieniu rejonizacji nie podoba się autorom akcji Ratujmy Maluchy.
 • Żołnierze w szeregu
  Rezygnując w 2008 r. z powszechnej zasadniczej służby wojskowej, popełniliśmy błąd. Nie sposób dziś wrócić do stanu sprzed zmian. Ale trzeba się zastanowić, jak zminimalizować straty.
 • Groźny pies
  Naborem czworonogów do służby po raz pierwszy zajmują się specjaliści z Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Do tej pory leżało to w gestii komend wojewódzkich.
 • Kobieta z bronią
  Muszą być sprawne fizycznie i umieć posługiwać się bronią. Takie wymagania stawia warszawskie lotnisko Chopina. Na pracę może liczyć około 120 kobiet. Mają one odpowiadać za kontrolę bezpieczeństwa. Miesięcznie zarobią około trzech tysięcy złotych.
 • Zagraniczne stypendia dla licealistów. Ruszył nabór chętnych
  Ruszył nabór kandydatów na stypendia szkolne m.in. do Włoch, Norwegii, Holandii, Hong Kongu, Wielkiej Brytanii i Austrii. Stypendia przyznawane są przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata, pokrywają od 50 do 100 proc. kosztów nauki, zakwaterowania oraz wyżywienia.
 • Armia po raz kolejny wprowadza dodatkowy termin na przeprowadzenie służby przygotowawczej na potrzeby kształcenia do korpusu szeregowych
  Ministerstwo Obrony Narodowej do końca roku musi pozyskać 20 tys. ochotników do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Wojsko wprowadza dodatkowy nabór dla chętnych do służby przygotowawczej. Po odbyciu i zdaniu egzaminu można się ubiegać o wstąpienie do Sił Rezerwy
 • Do końca roku armia musi pozyskać aż 20 tys. chętnych do NSR
  Resort obrony narodowej może nie pozyskać do końca roku 20 tys. ochotników do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Zainteresowanie tą służbą wykazują tylko bezrobotni.