• W 2017 r. producenci wprowadzili do sprzedaży ponad 15 tys. nowych suplementów diety
  Produktów przybywa tak szybko, że na aptecznych półkach lądują, nim ktokolwiek zdąży je przetestować. Ponad połowa Polaków wierzy, że są bezpieczne dla zdrowia. Naczelna Izba Lekarska ma inne zdanie.
 • Minister Konstanty Radziwiłł
  Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zrezygnował z członkostwa w Naczelnej Radzie Lekarskiej. "Czynię to z dużym bólem, bo (...) za honor poczytywałem sobie przynależność do jednego z najwyższych gremiów samorządu lekarskiego" - napisał w liście do szefa NRL.
 • Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
  Platforma Obywatelska chce, by CBA i Najwyższa Izba Kontroli sprawdziły legalność i okoliczności przyznania przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła 16 mln zł dla Naczelnej Izby Lekarskiej oraz by zbadały zamówienia publiczne udzielane przez NIL w latach 2006-2016.
 • Kobieta u lekarza
  Samorządy: lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz aptekarzy we współpracy ze środowiskiem pacjenckim opracowały poradnik, który ma pomóc pacjentom poruszać się w systemie opieki zdrowotnej; od czwartku jest dostępny pod adresem www.razemdlazdrowia.pl
 • Resort zdrowia zabiega, aby od 2016 r. na kierunkach lekarskich więcej miejsc było przeznaczonych dla krajowych maturzystów.
 • Agnieszka i Jacek, rodzice dziecka, którym prof. Chazan odmówił aborcji
  Powinniśmy pokazać zdjęcie naszego dziecka. Wodogłowie, brak części kości czaszki, w miejscu nosa dziura, rozszczepy kości policzkowej, wypłynięte oczy, brak powiek. Widok drastyczny. Ale może wtedy ludzie, którzy uważają, że prof. Bogdan Chazan uratował życie, zrozumieją, że tego życia nie można było ratować - mówią w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Agnieszka i Jacek, którym prof. Bogdan Chazan ponad rok temu odmówił przeprowadzenia aborcji.
 • Mapa agresji i specjalny poradnik pomogą lekarzom unikać agresywnych pacjentów i ich krewnych.
  Naczelna Izba Lekarska ma od października uruchomić system rejestracji przypadków agresji w ochronie zdrowia.