• Tarczyca
  Dużo śpisz, a i tak budzisz się zmęczona, ciągle marzniesz, masz problemy z koncentracją, utrzymaniem wagi, a twoje włosy łamią się i wypadają na potęgę? A może wręcz odwrotnie – jesteś ciągle nerwowa i nadpobudliwa, szybko się męczysz i nieustannie jest ci gorąco? Przebadaj tarczycę! Ten gruczoł, choć niepozorny, ma ogromny wpływ na cały nasz organizm.
 • Choroby tarczycy rozwijają się bez wyraźnych objawów
  Zmęczenie, drażliwość, zaburzenia snu, tycie lub chudnięcie, mogą być objawami chorób tarczycy, na które cierpi 22 proc. Polaków – przypominają eksperci z okazji Światowego Dnia Tarczycy, obchodzonego 25 maja. Zachęcają też do regularnego badania tego gruczołu.
 • Chora tarczyca
  Zaburzenia tarczycy są jednymi z najczęściej występujących schorzeń. W Polsce cierpi z ich powodu lub zmagało się z nimi 20 proc. populacji – mówili eksperci z okazji rozpoczęcia kampanii „Tarczyca - otocz ją opieką”.
 • Tarczyca
  Osoby chorujące na nadczynność lub niedoczynność tarczycy są bardziej narażone na schorzenia jamy ustnej. Co powinno nas zaniepokoić?
 • Tarczyca
  Ostatnimi laty kobiety coraz częściej zapadają na zazwyczaj bagatelizowaną chorobę Hashimoto. Wraz ze wzrostem liczby zachorowań odnotowywane są również poważne powikłania. Jest to efekt zaniedbywania niezbędnych badań i ignorowania objawów.
 • Objawy chorób, które widać na twarzy
  Z twarzy można wiele wyczytać. Jej rysy często jako pierwsze sygnalizują problemy zdrowotne. Zobacz, jakie choroby może zdradzić twój nos, skóra czy włosy.
 • Lekarz bada tarczycę
  Problemy z tarczycą negatywnie wpływają na zdrowie, samopoczucie, a także jakość życia. Według endokrynologów zaburzenia czynności tego gruczołu na całym świecie ma ponad 300 mln ludzi – a nawet 50 proc. z nich o tym nie wie. Z kolei polscy specjaliści szacują, że z nieodpowiednim funkcjonowaniem tego narządu zmaga się ok. 22 proc. mieszkańców naszego kraju. Przede wszystkim są to kobiety.
 • Jakie są objawy niedoczynności tarczycy?
  Wydaje ci się, że twoja tarczyca jest większa albo masz inne niepokojące dolegliwości? To mogą być objawy nadczynności bądź niedoczynności tarczycy. Skonsultuj się więc z lekarzem.
 • Jakie są objawy niedoczynności tarczycy?
  Wydaje ci się, że twoja tarczyca jest większa albo masz inne niepokojące dolegliwości? To mogą być objawy nadczynności bądź niedoczynności tarczycy. Skonsultuj się więc z lekarzem.
 • Dieta odchudzająca
  Masz chorobę tarczycy i przy okazji kilka kilogramów wagi ekstra? Zanim przejdziesz na dietę odchudzającą, przeczytaj.